Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Šimtas ponios Reginos Vertinskos metų

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Šimtas ponios Reginos Vertinskos metų
2019-10-29


- Ar žinote, kas būna vieną kartą gyvenime? – sveikindama svečius klausia ponia Regina Vertinska. – Šimtas metų, kartą gyvenime būna šimtas metų.

Svetingumo ir humoro jausmo poniai Reginai gali pavydėti kiekvienas, ypač atsižvelgiant į senjorės amžių - spalio 26 d. Turgelių seniūnijos Udronių kaimo gyventoja Regina Vertinska šventė 100 – ąjį gimtadienį. Pasveikinti Jubiliatę atvyko Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovič, Turgelių seniūnijos seniūnas Voicech Jurgelevič ir socialinė seniūnijos darbuotoja Valentina Markevič.

Stanislavo ir Reginos Vertinskių šeima yra gerai žinoma apylinkėse ir ne vienam gali tarnauti ir kaip gražios santuokos, ir kaip patriotiškumo, ir kaip garbingo gyvenimo pavyzdys. Ponas Stanislavas – paporučikis, 1939 metų rugsėjo karinių įvykių dalyvis, amžiams sargybon pasitraukė prieš trejus metus būdamas 101 metų. Prieš kelerius metus pora šventė ir 75 – ąjį santuokos jubiliejų. Tad nieko nuostabaus, kad jų namų slenkstį dažnai peržengę svečiai. Ne išimtis ir šįkart. Svečius pasitinka jubiliatės duktė ir sūnus, ponia Regina juokauja, pasakoja anekdotus, tačiau po akimirkos jos akyse atsiranda liūdesys, ji susimąsto.- Pastarieji metai man buvo labai sunkūs. Palaidojau vyrą ir du sūnus. Visas gyvenimas nebuvo lengvas, mūsų šeima patyrė daug išbandymų ir sunkumų, bet stengėmės būti kartu, išsaugoti savo tikėjimą ir tautinę tapatybę, tiesiog garbingai gyventi, - sako ponia Regina.

Jubiliatė dalijasi prisiminimais apie vyro tremtį į Sibirą, todėl ji su keturiais vaikai penkerius metus sunkiai dirbo, kad išlaikytų šeimą. Bendrauti su vyru ji dažnai negalėjusi, nes jis turėjo teisę parašyti tik vieną laišką per pusmetį. Ponia Regina važiavo paskui vyrą ir 10 metų gyveno tolimame Sibire, Komijos Respublikoje, kad nors kartą per dieną galėtų jį pamatyti ir palaikyti.

Šiandien ponia Regina džiaugiasi septyniais anūkais ir septyniais proanūkiais. Su pasididžiavimu ir džiaugsmu pasakoja apie kiekvieną.

- Koks yra ilgo gyvenimo receptas? – klausia Jubiliatės meras.

- Niekada niekam nedaryti bloga. O jeigu tave skriaudžia- atleisk, - net nesusimąstydama atsako ponia Regina.

Sunkus geras ilgo gyvenimo receptas pagal ponią Reginą Vertinską užrašytas. Linkime visiems juo naudotis. O Jubiliatei –sveikatos ir ramybės laukiant kitų gimtadienių.


Irena Kolosovska

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook