Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Šeši didieji 2019-ųjų laimėjimai kinematografijos srityje

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Šeši didieji 2019-ųjų laimėjimai kinematografijos srityje
2019-12-09


Parafrazuojant biblinę mintį galima teigti, kad XXI amžiuje žodis tapo vaizdu. Ne paslaptis, kad šiuolaikinis žmogus apsuptas naujų skaitmeninių technologijų vis labiau įsitraukia į vaizdų ir ekranų pasaulį. Tas pasaulis tiesiog traukte traukia jauną žmogų. Gerai, kai šis potraukis yra nukreiptas tinkama linkme ir tobulina, turtina, ugdo žmogų. Jašiūnų M.Balinskio gimnazijos moksleiviai jau kelerius metus kuria ir dalyvauja įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose moksleivių filmų konkursuose. Pirmi laimėjimai animacijos kūrimo konkursuose jau džiugino mus 2017, 2018 metais. O 2019-ieji buvo kupini naujų pergalių.

Gegužės mėnesį kūrybinė grupė (Augustin Ozarovski, Pavel Ozarovski, Emilija Podolska, Glorija Tomaševič) už liaudies dainos animaciją laimėjo 2 vietą Lietuvių tautosakos ekranizacijos konkurse, kurį jau daug metų organizuoja Kauno tautinės kultūros centras.

Rudenį mūsų moksleiviai sulaukė kvietimo į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamą respublikinį REC 2019 kino festivalį, kur net 3 jų animaciniai filmai („Vaižgantas“, „Žvirblis ir vilkas“, „Trys skatikai“) atsidūrė tarp 29 geriausių ir festivalio vertų filmų, jie buvo pristatyti šventinio renginio metu. Šis renginys tai savotiškas lietuviškasis „Oskaras“ moksleiviams už padarytą darbą kinematografijos srityje. Festivalio metu kasmet įteikiami įvairių nominacijų apdovanojimai. Labai nudžiugome, kai šiemet išgirdome mūsų mokinių pavardes ir pamatėme prizus jų rankose. Taigi geriausiu festivalio animacinio filmo autoriumi tapo Pavel Ozarovski, o geriausio scenarijaus autorė šiemet yra Paulina Pieško.

Atsiimdami savo apdovanojimus moksleiviai išgirdo iš griežtų kino žinovų dar įvairių patarimų, paskatinimų. Džiaugiausi girdėdama savo mokinius kalbant, kad jie dar labiau pasistengs ateityje, kad atsirado noras sukurti naujų, kitokių filmų.

Tarptautiniame konkurse „Mano kinas“, kurį jau dešimtus metus iš eilės organizuoja Kauno moksleivių techninės kūrybos centras, Jašiūnų M.Balinskio gimnazijos mokiniai: Paulina Pieško, Violeta Kozyrevskaja ir Pavel Ozarovski už sukurtą animacinį filmuką „Trys skatikai“ gavo 3 vietą. Organizatorių teigimu, šiemetinis konkursas praplėtė dalyvių geografiją. Buvo atsiųsta įvairaus žanro filmų iš įvairių Lietuvos vietovių, iš Ukrainos, Estijos bei Rusijos miestų. Todėl buvo labai smagu, kad mūsų jaunieji menininkai nepabijojo žengti tokį drąsų žingsnį tarptautinės arenos link ir gavo aukštą įvertinimą.

Svarbu yra paminėti mūsų moksleivių pirmos vietos laimėjimą kuriant reklaminį vaizdo įrašą konkursui „Sprzedaj szkołę”, kurį organizavo Lenkų verslo forumas „Korona“. Šis filmukas įgarsintas lenkų kalba, o darbui vadovavo istorijos mokytoja Kristina Karpič. Jame vaidino Paulina Pieško, Violeta Kozyrevskaja, Boguslav Jodko, Pavel Ozarovski, Olgierd Motuz, Deivid Dulko, Deivid Januškevič ir Jekaterina Fedotova. Vertinimo komisijos pripažino jį geriausiu iš 25 konkursui atsiųstų filmukų.

Gruodžio pradžia moksleiviams buvo itin dosni, nes gavo net du kvietimus į apdovanojimą už vaizdo reportažus.2019-ieji paskelbti Lietuvos vietovardžių metais. Todėl nusprendėme prisidėti prie kultūrinės programos, skirtos Vietovardžių metams paminėti. III G klasės mokiniai sukūrė reportažą apie Jašiūnų seniūnijos dieną. Šis darbas - tai duoklė mažajai tėvynei, Jašiūnams. Esame dėkingi Jašiūnų seniūnijos seniūnui Z.Mažeiko už interviu, o Šalčininkų rajono savivaldybei už galimybę pasinaudoti nuotraukų archyvu. Respublikiniame „Kadro nominacijos“ konkurse reportažas pelnė 3 vietą ir visa kūrybinė grupė (Paula Kislovska, Angelina Bogdan, Evelina Jurevič, Karina Videiko, Pavel Ozarovski) buvo pakviesta į Kauno rotušę apdovanojimo.

Respublikiniame moksleivių filmų konkurse „Vietovardžiai“, kurį organizavo Kauno studija „Kadras“ rungėsi net 57 atsiųsti įvairiausių Lietuvos mokyklų, kino studijų bei kino klubų moksleivių filmai. Esame laimingi, kad mūsų mokinių Pavelo ir Augustino Ozarovskių animacinis filmas „Šalčios žemės padavimai“ aplenkė daugybę kitų filmų ir užėmė 3 vietą.Džiaugsmingai mokinius nuteikė ne tik laimėjimai konkursuose bet ir pati šventinė renginio atmosfera. Puošni ir prabangi rotušės baltoji salė, graži eglutė, gabių Kauno moksleivių atliekami muzikiniai kūriniai, vertintojų pagyrimo žodžiai ir, be abejo, neįprastai pasipuošusi Kauno rotušės aikštė bei visas senamiestis.

Visi šie filmai ir vaizdo reportažai buvo įgarsinti lietuvių kalba, ir nepaisant to, jog tai nėra gimtoji mokinių kalba, buvo sulaukta daug gražių pagyrimo žodžių iš griežtų kino kritikų. Miela buvo girdėti, kad vieni kūrybingiausių moksleivių gyvena Šalčininkų rajone.

Šiomis pergalėmis palydime mums labai sėkmingus ir kūrybingus 2019-tuosius ir įžengiame į naujuosius su naujomis idėjomis ir viltimis. Lai pildosi mūsų sumanymai ir 2020-taisiais.

Sakoma, kad mokykla – tai antrieji namai. Todėl norėtųsi, kad mokiniams jie būtų jaukūs, kad čia jie jaustųsi laimingi, įvertinti, laisvi. Vien pamokos nepadaro jauno žmogaus laimingo, tam reikia ieškoti kitokių būdų. Popamokinė veikla ruošia mokinius gal ne tiek brandos egzaminams kiek gyvenimo egzaminams, padeda įveikti baimes, drovumą, neryžtingumą, pratina mąstyti ir kurti. Mokytojams svarbu nepamiršti, jog mokykla tai ne tik pasirengimas gyvenimui, bet visų pirma ir yra pats gyvenimas. Smagu, kai jis yra įdomus ir turiningas.Jašiūnų M.Balinskio moksleivių kūrybinės grupės kuratorė Lucija Mickevič-Ozarovska

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook