Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Mokslo metus pradeda Šalčininkų lenkų trečiojo amžiaus universitetas

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Mokslo metus pradeda Šalčininkų lenkų trečiojo amžiaus universitetas
2019-10-18


Šiandien Šalčininkų lenkų trečiojo amžiaus universitetas pradėjo dar vienus gražius ir įdomius mokslo metus, kurių inauguracija vyko Eišiškių seniūnijoje.

Šalčininkų lenkų trečiojo amžiaus universitetas – tai daugiau apie 100 narių vienijanti organizacija. Šiandien naujų mokslo metų pradžios išvykoje dalyvavo apie 50 studentų. Pasveikinti aktyvių ir energingų senjorų atvyko Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič. Šių mokslo metų pradžia – apsilankymas Eišiškių seniūnijoje, todėl garbingus svečius jų kelionėje lydėjo seniūnas Miroslav Bogdiun ir jo pavaduotojas Valdemar Sliževski. Senjorai lankėsi Eišiškių sporto mokykloje, mieste veikiančiose gimnazijose, seniūnijoje.- Pradėsiu tradiciškai – džiaugiuosi, kad vėl susitinkame, esame kupini naujų lūkesčių ir perspektyvų, nepaisant atsirandančių sunkumų. Naujų mokslo metų pradžia trečiojo amžiaus universitete nesiskiria nuo rugsėjo 1-osios. Todėl kaskart susitinkate vis kitoje rajono seniūnijoje. Šiandien – Eišiškių seniūnija, - kalbėjo meras Zdzislav Palevič, priminęs miesto ir jo apylinkių istoriją, atliktus seniūnijoje darbus, realizuotus projektus.Atvykusius svečius spalvingu koncertu pasveikino Eišiškių gimnazijoje veikiantis kolektyvas „Kwiaty Polskie“, o gimnazijos direktorius Robert Sliževski pristatė labai įdomią mokyklos istoriją, jam padėjo mokytoja Mažena Juchnevič, supažindinusi su mokyklos gyvenimu. Vėliau trečiojo amžiaus universiteto nariai apžiūrėjo gimnaziją, neseniai suremontuotą teniso salę ir nuvyko į Eišiškių seniūniją.

- Gerbiami studentai. Jūs esate dar viena mūsų švietimo įstaiga. Džiaugiuosi, kad Jūsų gretos didėja, kad universitetas yra, kad jis veikia, kad esate jauni ir aktyvūs. Stengiamės Jūs ne tik mylėti, bet ir paremti. Kartu su Lenkijos mokytojų sąjunga šiemet pavyko nuveikti tikrai daug. Be to, ši organizacija įsteigė apdovanojimą „Metų mokytojui“, kuriuo tapo Antoni Jankovski. Jis ne tik metų mokytojas, jis amžiaus mokytojas, rašęs vadovėlius, stiprinęs Vilniaus krašto mokyklą. Džiaugiuosi, kad kartu su draugija „Odra – Niemen“ realizavome Jūsų išvykos projektą į Vroclavą, kiek vėliau važiuosite į Torunę. Linkiu, kad būtumėte sveiki, - pasakė Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič.Šalčininkų lenkų trečiojo amžiaus universitetas veikia nuo 2011 metų, jam vadovauja Antoni Edvard Jankovski. Organizacija siūlo tobulėti kūrybinėse, sveikos gyvensenos, sodininkystė, tikybos, rankdarbių, literatūrinėse paskaitose, veikia skyriai Šalčininkuose, Eišiškėse ir Jašiūnuose. Realizuojami turistiniai ir integraciniai projektai.Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook