Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Savivaldybė apdovanojo aktyvų ir gabų jaunimą

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Savivaldybė apdovanojo aktyvų ir gabų jaunimą
2018-01-26

Apie jaunimą dažnai kalbama, kaip apie varomąją visuomenės jėgą. Kai jauni žmonės rūpinasi ne tik savo poreikiais, bet ir visuomenės, kurioje gyvena, jie įsitraukia į visuomeninę veiklą, rūpinasi visuomeninės paskirties erdvių įrengimu, reikalingų paslaugų teikimu arba turiningu laisvalaikiu. Toks jaunimas yra svarbus bet kuriai visuomenės grupei, valdžiai. Todėl Šalčininkų rajono savivaldybė jau kelerius metus steigia apdovanojimus jauniems, aktyviems ir gabiems mūsų rajono gyventojams.

Sausio 26 d. Šalčininkų kultūros centre, įteikiant Jaunimo apdovanojimus, pagerbti jauni žmonės, kurie savo požiūriu ir pasiekimais garsina Šalčininkų rajoną ir aktyviai veikia jo gerovei.- Yra toks posakis „Jauni greičiau bėga, bet seni geriau pažįsta kelią“. Manau, kad šis teisingas pavyzdys patvirtina faktą, jog norint pasiekti tikslą reikia suvienyti šiuos du gebėjimus. Mūsų tikslas yra mūsų šalis, Lietuva, mūsų rajonas, kad čia visiems būtų gera gyventi. Vyresnius keičia jauni, tad mokėkime suvienyti mūsų pastangas dėl bendros gerovės. Šiandien taip pat noriu padėkoti jauniems žmonėms, įvertinti jų aktyvumą. Esate nuostabūs! Linkiu Jums visokeriopos sėkmės šiais metais! – sveikindamas susirinkusius Šalčininkų kultūros centro salėje pasakė Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič.

Konkurse buvo paskelbtos aštuonios nominacijos, kurioms nominuota po 3 kandidatus.

„Metų mokinys 2017“
Daniel Bogdevič, Eišiškių gimnazija
Ronald Dudinski, Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazija
Tomaš Pieško, Jašiūnų M. Balinskio gimnazija

„Metų mokinė 2017“
Diana Bezujevskytė, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija
Ugnė Kiriuškinaitė, Eišiškių S. Rapolionio gimnazija
Monika Gornostajūtė, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija

„Jaunasis metų menininkas 2017“
Aliona Kevra, Meno mylėtojų asociacija „Ateities jaunimas“
Agata Dorodko, Eišiškių gimnazija
Katryna Laikovska, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija

„Metų savanoris 2017“
Viktorija Urbanovič, Turgelių renginių salė
Aneta Minakovska, Eišiškių S. Rapolionio gimnazija
Martynas Morkūnas, studentas

„Metų studentas 2017“
Agata Mulerovaitė, Lietuvos edukologijos universiteto technologijų pedagogikos studentė
Marija Norkūnaitė, Oxfordo universiteto studentė (Šalčininkai)
Bernadeta Zuzo, Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo magistrantė

„Metų iniciatyva 2017“
Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų skyrius, nominuotas už Paulavos respublikos 250 - ajam jubiliejui inicijuotą konkursą
Dievo gailestingumo bendruomenė, nominuota už įgyvendinamą prasmingą iniciatyvą organizuoti stovyklą vaikams ir jaunimui iš sunkiai besiverčiančių šeimų. Šis projektas realizuotas dvejus metus iš eilės.
Tomas Seliatyckis, labai jaukios ir šiuolaikiškos kavinukės savininkas, kurioje galima ne tik išgerti kavos, bet ir dalyvauti susitikimuose su politikais, menininkais ir t.t.

„Metų jaunimo darbuotojas 2017“
Liliana Tatol, Turgelių renginių salės choreografė
Tatjana Sidorovič, istorijos ir geografijos mokytoja, projekto „Gyvenu laisvai“ koordinatorė
Justina Vojevodska, Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotoja

„Metų jaunimo organizacija 2017“
Dievo gailestingumo bendruomenė
Lenkų jaunimo judėjimas
Kūno kultūros draugija „Sokół“

Kiekvienos nominacijos nugalėtojų paskelbimą lydėjo stiprios emocijos. Kiekvienas nominantas buvo vertas apdovanojimo.

 Statulėles su „Geriausiojo“ ženklu pelnė:

„Metų mokinys 2017“ – Ronald Dudinski, Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos mokinys, 2016 – 2017 m. m. meninio konkurso „Kresy“ rajoninio ir respublikinio etapų prizininkas, rajoninių olimpiadų prizininkas (matematika - I vieta, lenkų kalba - III vieta, šachmatų varžybos - I vieta, rusų kalbos meninio skaitymo konkurso „Poezijos pavasaris“ prizininkas), 2017-2018 m. m. meninio konkurso „Kresy“ rajoninio etapo laimėtojas ir respublikinio etapo metu apdovanotas pagyrimo raštu, gimnazijos aktyvistas ir Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų rajono skyriaus gimnazijos būrelio pirmininkas, 2017 metais pelnė „Metų mokinio“ titulą.

„Metų mokinė 2017“ – Monika Gornostajūtė, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos mokinė, 2016 -2017 m m. rajoninių matematikos, fizikos, rusų kalbos olimpiadų I vietos nugalėtoja, lietuvių kalbos, chemijos, informacinių technologijų - II vietos nugalėtoja, geografijos olimpiados „Mano gaublys“ – I vietos nugalėtoja, tarptautinės rusų kalbos olimpiados Maskvoje nugalėtoja.„Metų menininkas 2017“ – Agata Dorodko, garsinani Šalčininkus savo grožiu, elegancija ir talentais, ji dainuoja, kuria dainas ir muziką, rašo eiles ir domisi fotografija. 2017metais startavo televizijos laidose „X faktorius“, „Lietuvos talentai“. „Lietuvos balsas“, nugalėjo konkurse „Mis Lietuvos lenkė“ ir atstovaus Šalčininkų rajonui tarptautiniame konkurse „Mis Polonija“.

„Metų savanoris 2017“ – Viktorija Urbanovič, puiki organizatorė, aktyvi ir energinga asmenybė, šiuo metu užsiimanti atviros jaunimo erdvės veiklos organizavimu Turgeliuose, bandanti savo krašte aktyvinti užsisėdėjusį prie kompiuterių jaunimą, organizuojanti susitikimus, mokymus ir renginius, tokius kaip „Sporto diena“, „Darom“ arba akcija „Padovanok šilumą“, kurios metu buvo surinkti šilti daiktai nepasiturinčioms seniūnijos šeimoms.

„Metų studentas 2017“ – Marija Norkūnaitė, yra baigusi Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą su CUM LAUDE diplomu, laimėjusi Prezidento Algirdo Brazausko stipendiją, 7 kartus laimėjo skatinamąją stipendiją už puikius pasiekimus, 2017 metais jai buvo dukart  skirta Lietuvos fondo stipendija ir Britų ekonomikos ir socialinių mokslų tarybos stipendija tęsti doktorantūros studijas Oksfordo universitete. Marija yra aktyvi visuomenininkė:  Oksfordo universiteto lietuvių bendrijos pirmininkė, Studentų mokslinės draugijos pirmininko pavaduotoja. Deja šįvakar ji negalėjo atvykti ir atsiimti apdovanojimo.

„Metų iniciatyva 2017“ apdovanojimas skirtas Dievo gailestingumo bendruomenei už iniciatyvą organizuoti stovyklas vaikams ir jaunimui ir sunkiai besiverčiančių šeimų. Tai graži iniciatyva, kurio pagrindas – tai noras padėti.

„Metų jaunimo darbuotojas 2017“ – Justina Vojevodska, rūpinasi jaunimu ne tik darbo metu. Negailėdama savo laiko ji inicijavo ir organizavo programą „ Pramogos be svaigalų“, išeidama už programos ribų tęsė savo veiklą ir toliau organizavo jaunimui skirtus prevencinius renginius. Ji taip pat yra savanorė ir noriai bei uoliai dirba su jaunimu ir vaikais stovyklose, kurias organizavo Dievo gailestingumo bendruomenė.

„Metų jaunimo organizacija 2017“ – Lenkų jaunimo judėjimas, savo veikla rodantis, kad tautinė tapatybė yra svarbi ir reikia didžiuotis savo kalba, istorija, kultūra.

Konkurso nugalėtojams ir laureatams apdovanojimus įteikė Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak,  Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja ir Šalčininkų rajono jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Beata Petkevič.

Renginį vedė Elvina Obločinska ir Martynas Norkūnas, o šventę papuošė kolektyvų „Stars” ir „Art of Music“ pasirodymai.


Irena Kolosovska

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook