Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Savanorystė – visam gyvenimui įgyta patirtis

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Savanorystė – visam gyvenimui įgyta patirtis
2019-11-06


Šalčininkų rajono savivaldybė kartu su Šalčininkų užimtumo tarnyba surengė susitikimą pastaruoju metu aktualia tema – savanoriška jaunimo tarnyba.

Jaunimo savanoriška tarnyba – tai intensyvi 6 mėn. programa, kurioje gali dalyvauti 14 – 29 m. jaunuoliai, pasirinkę akredituotą organizaciją. Šiandien į susitikimą atvyko Šalčininkų rajono kultūros, švietimo, sveikatos priežiūros, socialinių įstaigų, bendruomenės centrų atstovai, suinteresuoti priimti savanorius ir siekiančios gauti akreditaciją. Juos konsultavo Jaunimo reikalų departamento programos „Jaunimo savanoriška tarnyba“ koordinatorė Milda Lukoševičiūtė.Kam reikalinga akreditacija? 6 mėn. trukmės savanoriška veikla užtikrina tai, jog asmuo gaus Jaunimo savanoriško tarnybos pažymėjimą ir penkis ženklelius, patvirtinančius įgytus arba sustiprintus įgūdžius ir suteikiančius galimybę gauti 0,25 stojamojo balo. Tačiau savanorystės nauda yra kur kas svarbesnė negu atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ši veikla užtikrina pasiruošimą būsimai profesijai, leidžia įgyti ne tik patirties, bet motyvacijos. Be to, neįkainojama savanorystės nauda jaučiama socialine prasme, kai jaunas žmogus mokosi padėti, moko to ir kitus ir atranda vertybes. Taigi, norėdami savanoriauti pagal Jaunimo savanoriškos tarnybos programą jaunuoliai turi užsiregistruoti Jaunimo savanoriškos tarnybos savanorių duomenų bazėje ir nurodyti norimą savanorystės sritį arba jau pasirinką akredituotą organizaciją. Savo ruoštu įstaigos arba organizacijos, norėdamos akredituotis gali tai daryti ištisus metus. Pirmiausia reikia užsiregistruoti duomenų bazėje, užpildyti paraišką ir išsiųsti ją el. paštu. Vėliau su kandidatuojančia organizacija susitiks ekspertas, bus patektas sprendimo lapas su rekomendacijomis. Įvykdžius visas sąlygas įstaigai bus suteikta akreditacija, tuomet su būsimu savanoriu galima sudaryti sutartį. Savanoriškos tarnybos įstaigoje bus paskirtas už savanorį atsakingas asmuo, kuris rūpinsis jaunuolio integracija darbo vietoje, planuos ir derins jo darbo laiką ir užduotis.

Kiek laiko trunka savanoriška tarnyba? Programos „Jaunimo savanoriška tarnyba“ koordinatorė Milda Lukoševičiūtė pažymi, kad vieno jaunuolio savanorystės programa apima 6 mėnesius, per mėnesį jis turi dirbti 40 val. Anot jos, šiuo metu Jaunimo savanoriškos tarnybos duomenų bazėje užsiregistravę 3 jaunuoliai iš Šalčininkų rajono.

- Savanorystė dėl papildomų balų – tai vienkartinė nauda, įgyta patirtis – visam gyvenimui. Savanorystė – tai kontaktinis darbas, ugdantis socialinius įgūdžius, gebėjimus komunikuoti, suprasi ir surasti savo vietą bendruomenėje, prisidėti prie jos gerovės kūrimo, - kalbėjo Milda Lukoševičiūtė.Šalčininkų užimtumo tarnybos vedėja Liana Rybak pabrėžė, kad šiuo metu svarbiausias žingsnis – įstaigoms ir organizacijoms akredituotis, o tuomet pasiūlyti savanorystės galimybes jaunimui.

Jaunimo reikalų koordinatorės Justynos Balion – Voitonis teigimu, pastaruoju metu jaučiamas jaunimo susidomėjimas savanoryste, dažnai tenka girdėti klausimus apie jos naudą ir galimybes savanoriauti Šalčininkų rajone. Anot jos, kol kas akredituotų įstaigų savanoriškai tarnybai Šalčininkų rajone neturime. Tikimasi, jog šiandienos susitikimas paskatins įstaigas rimtai pagalvoti apie bendradarbiavimą su savanoriais.Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook