Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Šalčininkų rajone Individualios veiklos vykdytojų deklaracijas pateikė 614 gyventojų

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Šalčininkų rajone Individualios veiklos vykdytojų deklaracijas pateikė 614 gyventojų
2019-04-11

2019 m. balandžio 11 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad pajamas iš individualios veiklos už 2018 metus jau deklaravo daugiau nei 61,4 tūkst. gyventojų. Deklaracijas iki gegužės 2 dienos už minėtą laikotarpį dar turi pateikti beveik 181,6 tūkst. savarankiškai dirbusių gyventojų. Šalčininkų r. sav. iš maždaug 1,7 tūkst. Individualios veiklos vykdytojų deklaracijas pateikė 614 gyventojų.

„Atkreipiame dėmesį, kad deklaracijas pateikti gyventojams privalu net ir tuo atveju, jeigu iš vykdomos individualios veiklos nebuvo gauta pajamų. Vilniaus AVMI dar laukia didžiosios dalies, apie 74 proc., pernai individualią veiklą (pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimus) vykdžiusių gyventojų pajamų deklaracijų“,— sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė, ragindama gyventojus nelaukti paskutinės deklaracijų teikimo dienos bei deklaruoti pajamas e. būdu.

Pernai pajamas iš individualios veiklos (už 2017 metus) deklaravo apie 1,3 tūkst. Šalčininkų r. gyventojų, jų deklaruota gautų pajamų suma — daugiau nei 3,7 mln. eurų. VMI patirtis rodo, kad individualią veiklą vykdantiems gyventojams dažnai kyla klausimų pildant ir teikiant deklaracijas, todėl, nors iki deklaravimo termino pabaigos, gegužės 2 dienos, dar liko daugiau nei trys savaitės, gyventojų prašoma pajamų deklaravimo nepasilikti paskutinei dienai. Savarankiškai dirbančių gyventojų, kurie 2017 m. savarankiškai pateikė pajamų deklaracijas buvo apie 152 tūkst.

„Kai kuriems gyventojams prireikia tik minimalios VMI konsultantų pagalbos, tačiau kitų situacijos specifinės ir jiems reikalingas detalesnis išaiškinimas,“ — „užkulisius“ atskleidžia Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė, pridurdama, kad siekdama palengvinti ateinančių metų deklaravimo procesą individualią veiklą vykdantiems gyventojams, VMI šiemet sukūrė naują e. paslaugą — virtualų buhalterį i.APS.

Iki šiol individualią veiklą vykdantiems gyventojams VMI negalėjo pilnai užpildyti preliminariųjų deklaracijų, nes privalomus deklaruoti duomenis apie gautas individualios veiklos pajamas ir patirtas išlaidas turi tik patys gyventojai. Tiems, kurie naudos virtualųjį buhalterį i.APS, visa tai pasikeis jau 2020 m. Pagal i.APS vedamo Pajamų ir išlaidų žurnalo, taip pat trečiųjų šalių VMI pateiktus duomenis, VMI jiems kitąmet užpildys preliminariąsias deklaracijas už 2019 metus, kurias patikrinus, ar duomenys teisingi, beliks tik pateikti.

Nemokama programa, kuri leidžia gyventojams veiklos pajamas ir išlaidas vesti el. būdu ir atsisakyti popierinių apskaitos dokumentų, galima naudotis prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS — per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Pajamas ir išlaidas vesti internetu galima pradėti bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne virtualiu buhalteriu i.APS. Šiuo metu paslauga jau sėkmingai naudojasi beveik 1,2 tūkst. individualios veiklos vykdytojų. 

Naujausiais VMI duomenimis, nuo metų pradžios už visus mokestinius laikotarpius Šalčininkų r. gauta apie 9,6 tūkst. pajamų ir 333 turto deklaracijų, prašymų skirti dalį pajamų mokesčio paramai – 428. Nuo metų pradžios už visus mokestinius laikotarpius pajamų deklaracijas pateikė iš viso apie 8 tūkst. Šalčininkų r. gyventojų. Apie 5,3 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina GPM suma, jiems bus grąžinta apie 824 tūkst. eurų GPM permokų suma. Apie 1,7 Šalčininkų r. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti apie 184 tūkst. eurų GPM.

VMI taip pat primena, kad 2019 m. pirmą pusmetį, iki š. m. liepos 1 d., visiems mokesčių mokėtojams yra suteikiama vienintelė galimybė deklaruoti praeityje pamirštas pajamas ir mokesčius sumokėti be jokių delspinigių ar baudų. Tokia proga yra suteikiama pirmą bei vienintelį kartą ir ateityje analogiška galimybe pasinaudoti mokesčių mokėtojai nebegalės. Atleidimas nuo delspinigių ir baudų už praeityje nesumokėtus mokesčius taikomas visiems – ir gyventojams, ir įmonėms, jei jie nėra bankrutuojantys / bankrutavę ar restruktūrizuojami. Norėdami pasinaudoti šia galimybe gyventojai turi pateikti arba patikslinti senas deklaracijas t. y. deklaracijas už 2014-2017 m.

Visą aktualią informaciją apie 2018 m. gyventojų pajamų ir turto deklaravimą gyventojai gali rasti apsilankę VMI interneto svetainėje, skiltyje „2018 m. pajamų ir turto deklaravimas“. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus. Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook