Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Šalčininkų rajonas atsinaujina 2018

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Šalčininkų rajonas atsinaujina 2018
2019-01-08

Nauji metai – tai naujų galimybių, naujų iššūkių ir naujų darbų metai. Tačiau verta prisiminti ir vos prieš kelias dienas pasibaigusių 2018 metų darbus, kurie buvo sėkmingai realizuoti arba tęsiami 2019 metais.

Švietimo įstaigos

2018 metai svarbūs Baltosios Vokės gimnazijoms, kuriose atlikti remonto darbai. Baigti „Šilo“ gimnazijos pastato vidaus patalpų modernizavimo darbai, o metų pabaigoje remonto darbai užbaigti E. Ožeškovos gimnazijos patalpose – mokinius ir mokytojus pasitiko visiškai atnaujintas 3 pastato aukštas ir laiptinė. Tačiau tai dar ne viskas - renovacijos darbai vyksta ir Kalesninkų L. Narbuto gimnazijoje, o Dieveniškių A. Mickevičiaus gimnazija ne tik atšventė 90 – ąjį jubiliejų, bet ir atsinaujino, čia suremontuota sporto salė. Zavišonių lopšelyje - darželyje atnaujinta virtuvė, o taip pat virtuvėlės ir sanitariniai mazgai grupėse. Remonto metu ne tik suremontuotos maisto gaminimo patalpos, bet ir įsigyta nauja įranga. Jašiūnų lopšelyje – darželyje „Žilvitis“ įgyvendinami viso pastato modernizavimo darbai.

Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazija Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazija
Kalesninkų L. Narbuto gimnazijos renovacija Sporto salė Dieveniškių A. Mickevičiaus gimnazijojeDaugiabučių kiemai

Paėjusiais metais savo išvaizdą kardinaliai pakeitė Baltosios Vokės ir Šalčininkų daugiabučių kvartalai, kuriuose atlikti didelio masto statybos darbai: automobilių stovėjimo aikštelės, įvažiavimai į kiemus, šaligatviai, suoliukai, vaikų žaidimų aikštelės, apšvietimas - visa tai gyventojų gyvenimo kokybės gerinimui. Taip pat užasfaltuoti daugiabučių kiemai Eišiškėse, Varėnos plente.

Šalčininkai, daugiabučių kvartalas tarp Pramonės ir Mokyklos gatvių Baltosios Vokės daugiabučių kvartalas
Šalčininkai: daugiabučių kiemai Šalčios skg.  Užasfaltuoti daugiabučių kiemai Varėnos pl., Eišiškėse


Kultūros ir bendruomenės įstaigos

2018 m. svarbūs darbai, kurie buvo atlikti siekiant atnaujinti arba sudaryti sąlygas kultūrinei ir bendruomeninei veiklai. Tokių objektų pernai buvo net keturi.

Poškonių bendruomenės centro įkūrimo mokyklos patalpose projektas buvo įgyvendintas atsižvelgiant į vietos bendruomenės poreikį. Metų pabaigoje duris atvėrė ir Butrimonių bendruomenės centras, kuriame įrengta renginių salė ir patalpos susitikimams, sportinei ir edukacinei veiklai. Lankytojus priima ir po remonto atsidariusi Turgelių laisvalaikio salė. Eišiškėse naujos galimybės organizuoti bendruomenės kultūrinius renginius, susitikimus, steigti visuomenines organizacijas ir plėtoti verslą atsivers Šalčininkų rajono savivaldybei įgyvendinus S. Rapolionio gimnazijos „Vilties“ skyriaus rekonstrukcijos projektą. Specialistų teigimu, čia planuojamos ir patalpos, kurias savo vykdomai veiklai galės išsinuomoti verslininkai: kavinė, meno dirbtuvės, grožio salonai, virtuvės ir kitos patalpos.

Eišiškių bendruomenės centro renovacija


Bendruomenės ir kultūros poreikiams įgyvendinami Šalčininkų rajono savivaldybės projektai turės įtakos gyvenimo kokybės gerinimui, mažins socialinę atskirtį, skatins gyventojų iniciatyvą, čia bus sudarytos užimtumo ir saviraiškos sąlygos.

Jašiūnų dvaras  Šalčininkų rajono savivaldybė Jašiūnų dvare realizavo III atnaujinimo darbų projekto etapą ir sudarė platesnes galimybes organizuoti šviečiamąją – kultūrinę veiklą. Restauratoriai atliko nebaigtų autentiško interjero, langų ir durų apvadų, angokraščių puošybos detalių, sienų tapybos, dekoratyvinių dangų konservavimo ir restauravimo darbus, skliautų lipdinius papildė labai subtilus ir harmoningas auksavimas. 

Apšvietimas

Kasmet Šalčininkų rajono savivaldybė investuoja į gatvių apšvietimo įrengimą ir plėtrą. Šie metai ne išimtis: atlikti apšvietimo linijų infrastruktūros plėtros darbai aktualūs 12 gyvenviečių gyventojams. Darbai atlikti Bruknynės kaime, Baušiuose, Didžiojoje gatvėje (Šalčininkų sen.), Kalesninkuose apšviestos Žalioji ir Naujoji gatvės. Tamsiu paros metu įvažiuojančius į Dainavos kaimą vairuotojus ir pėsčiuosius džiugina apšviesta gatvės pradžia, čia atsirado 6 nauji šviestuvai. Poškonių seniūnijoje atlikti Šiaurimų kaimo apšvietimo linijos plėtros darbai. Rūdninkuose, Linksmojoje gatvėje, taip pat atsirado papildomi šviestuvai. Skynimus ir Tabariškių Bažnyčios gatvę (Turgelių sen.) papildomai apšvies 7 ir 3 lempos. Dainiškių kaime (Gervišių sen.) atlikti apšvietimo linijos įrengimo darbai. Be to, naujos apšvietimo linijos atsirado Šalčininkuose (Šv. Jono Pauliaus II g.), Baltojoje Vokėje (Geležinkelio g. ) ir Jašiūnuose (Popierinės g.).

Šalčininkai, Šv. Jono Pauliaus II g. Jašiūnai, Popierinės g. 


Keliai

Šalčininkų rajono savivaldybei realizuojant žvyrkelių remonto darbų programą buvo atlikti darbai, kurių rezultatas užasfaltuoti žvyrkelių ruožai: Rudnios k. Vilniaus gatvėje ir Rūdninkų k. Bažnyčios gatvėje (Baltosios Vokės sen.), Bruknynėje, Didžiųjų Baušių Sodų gatvėje (Šalčininkų sen.), Užupio gatvės ruožas ir Draugystės gatvė Šalčininkuose. Eišiškėse atliktas Užmiesčio gatvės kapitalinis remontas. Taip pat nauja asfaltbetonio danga įrengta Dieveniškėse, Aido gatvėje, Pabarėje, nuo bažnyčios iki kapinių vedančiame kelyje, Tribonių Ramiojoje gatvėje, užasfaltuotas kelias, vedantis į Paulavos respublikos teritoriją. Iš viso paklota 2540 m asfaltbetonio dangos.

Tribonys, Ramioji g. (Gerviškių sen.) Eišiškės, Užmiesčio g. 
Dieveniškės, Aido g. atkarpa Rūdninkai, Bažnyčios g. (Baltosios Vokės sen.)


Lietuvos automobilių kelių direkcija, suderinusi prioritetinių valstybinės reikšmės kelių sąrašą su Šalčininkų rajono savivaldybe, vykdo žvyrkelių ruožų asfaltavimo darbus rajono teritorijoje. Praėjusiais metais Dainavos seniūnijoje užasfaltuotos dvi kelio Nr. 3906 atkarpos: nuo krašto kelio Nr. 105 Pirčiupiai – Eišiškės iki Dainavos ir nuo Dainavos iki Vėžionių. Dieveniškių seniūnijoje užasfaltuoti net trys kelio Nr. 3915 ruožai: nuo Urelių iki Daulėnų, nuo Dieveniškių iki Prabaščiškių ir nuo Prabaščiškių iki Rudnios. Taip pat užasfaltuota kelio Nr. 3907 atkarpa Šalčininkuose, t. y. Girininkų g.

Kelio Prabaščiškės - Dieveniškės ruožas Dainavos keliasBe to, vykdant paprastojo vietinės reikšmės kelių ir gatvių remonto darbus, 2018 užasfaltuota nemažai ištisinių ruožų rajono gyvenvietėse. Specialistų teigimu, atliekant šiuos darbus paklota beveik 3000 m asfaltbetonio dangos. Taip pat atlikti kelių ir gatvių išdaužų remonto darbai.

Butrimonys, Kaštonų g.  Mateikonys (Eišiškių sen.)
Jašiūnai, Krantinės g.  Čiužiakampis, Janapolio g. (Gerviškių sen.)
Emiliškės (Eišiškių sen.) PoškonysVandentvarka

2017 metų pabaigoje pasirašytos sutartys dėl Baltosios Vokės ir Jašiūnų nuotekų valyklų statybos darbų, o 2018 metais pradėti realizuoti Baltosios Vokės nuotekų valyklos statybos darbai. Planuojama, kad šiemet nuotekų valykla bus statoma Jašiūnuose. Be to, nuotekų tinklai nutiesti Baltosios Vokės Vilniaus ir Naujosios gatvėse, o Šalčininkuose net septyniose gatvių atkarpose – Naujojoje, Gėlų, Mėnulio, Saulės, M. Balinskio, Mickevičiaus ir Vilniaus gatvėse.

Baltosios Vokės nuotekų valyklos statyba M. Balinskio gatvės rekonstrukcija, įrengiant nuotekų tinklus


Socialinių įstaigų tinklo plėtra

Plečiamas socialines paslaugas teikiančių įstaigų tinklas: Čiužiakampyje atsiras dar vienas Senelių globos namų padalinys – Savarankiško gyvenimo namai, skirti asmenims, patyrusiems socialinę riziką. Be to, Šalčininkuose įgyvendinant perėjimo prie neinstitucinės globos projektą įsigytas būstas ir įrengti bendruomeniniai namai, kuriuose apgyvendinti šeši iš Vaikų globos namų perkelti vaikai. Metų pabaigoje vaikų dienos centras įsteigtas Baltojoje Vokėje. 

Čiužiakampio senelių globos namų rekonstrukcija Bendruomeninių namų atidarymas


Atliekų tvarkymas


Šalčininkų rajono savivaldybė įgyvendina komunalinių atliekų sistemos surinkimo plėtros ir atnaujinimo projektą, pagal kurį rajono gyvenvietėse įrengiami antžeminiai ir pusiau požeminiai komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteineriai. Pagal pasirašytas sutartis Šalčininkų rajone buvusias komunalinių atliekų talpas pakeitė antžeminiai ir pusiau požeminiai komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteineriai. Iš viso rajono teritorijoje – Baltojoje Vokėje, Eišiškėse, Šalčininkuose, Šalčininkėliuose, Zavišonyse, Jašiūnuose, Dieveniškėse, Skynimuose, Butrimonyse, Dainavoje, Navakonyse, Pabarėje, Tetėnuose ir Eišiškėse – įrengta 115 (36 iš jų - pusiau požeminių) naujų aikštelių, kuriose paklotos trinkelės, jų teritorija aptverta arba apželdinta. Naujos konteinerių aikštelės taip pat įrengtos prie Jašiūnų, Dieveniškių, Šalčininkų, Milvydų, Gudelių, Vėžionių, Dailidžių (Burtimonių sen.), Akmenynės, Kalesninkų, Nevainionių, Turgelių, Eišiškių kapinių. Čia įrengti antžeminiai konteineriai stiklui, popieriui, žaliosioms ir mišrioms atliekoms. Kai kurie iš jų su pertvara. Aikštelės įrengtos buvusiose konteinerių pastatymo vietose.

Pusiau požeminiai atliekų surinkimo konteineriai  Naujos atliekų rūšiavimo aikštelės


PASTABA: Tekste pristatyti tik svarbiausi darbai. Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook