Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :„Šalčininkai+“ - ekonominės plėtos strategija visam rajonui

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

„Šalčininkai+“ - ekonominės plėtos strategija visam rajonui
2019-05-13

Centrinės valdžios dėmesys Šalčininkų rajonui – tai nuoseklus ir atkaklus Šalčininkų rajono savivaldybės vadovų darbas. Pastangų rezultatas – strateginis dokumentas, pagal kurį tikslingai bus rengiama ir įgyvendinama rajono plėtros koncepcija.

Už dokumento rengimą atsakinga LR Vyriausybė ir Vidaus reikalų ministerija, jo įgyvendinimas įtrauktas į strateginius valstybės dokumentus kaip nauja forma regiono plėtrai užtikrinti. „Šalčininkai+“ bus įgyvendinamas su kitu pilotiniu projektu „Tauragė+“, jis rengiamas Europos Sąjungos, valstybės biudžeto ir kitų programų finansavimui užtikrinti.

Praėjusį penktadienį Jašiūnų dvare pristatyta strateginio dokumento rengimo koncepcija. Į susitikimą atvyko Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Vyriausybės, Finansų ir Vidaus reikalų ministerijų, Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai, rajono verslininkai, įmonių ir įstaigų vadovai.

Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak pabrėžė, kad naujas dokumentas leis kitaip pažiūrėti į regioninę politiką ir kompleksinę rajono plėtrą, kurios įgyvendinimo gairės galimos jau kitais metais. Darbo grupė strateginį dokumentą turės parengti iki gegužės 1d.

- Daug buvo surašyta vilčių, norų ir pasiūlymų ankstesnių metų programose, bet tik surašyta. Įgyvendinat ankščiau patvirtintas programas pasigesdavome konstruktyvumo, atsekamumo, pasitikėjimo. Šalčininkų rajono savivaldybė turi didelę dalyvavimo įvairaus pobūdžio strategijų ir planų rengime patirtį. Programos periodiškai yra rengiamos daugiau negu 20 metų. Visos iki šiol tvirtinamos programos nebuvo įgyvendintos pilna apimtimi. Jos nuolat keičiamos, nukeliamos, pasiūlomi alternatyvūs variantai, todėl visos programos prarasdavo savo tikslus. Rajonas vertas išskirtinio dėmesio, mes kryptingai augam, modernizuojamės, bendradarbiaujame su „Investuok Lietuvoje“ su „Investuotojų forumu“ su asocijuotomis verslo struktūromis. Galimybė būti pirmiesiems realiuose darbuose mus džiugina. Stengsimės dėti visas pastangas, išgryninti esamą situaciją iki smulkmenų, kad strateginis dokumentas „Šalčininkai+“ taptų pavyzdiniu. Šalčininkai yra pasirengę, šiuo metu reikia tik šiek tiek pagalbos ir geranoriškumo. Norime, kad strategija taptų ekonominiu rajono stuburu, - kalbėjo meras, apgailestaudamas dėl ankstesniais metais nerealizuotų programų ir tikėdamasis konstruktyvaus „Šalčininkai+“ rezultato.Rengiant strategiją „Šalčininkai+“ darbo grupė turės išanalizuoti situaciją ir parengi mūsų rajonui reikalingas plėtros priemones.

Pranešėjai akcentavo, kad regiono vystymo projektas skirtas bendrai naudojamos infrastruktūros, transporto ir paslaugų tinklo vystymo ir ekonominės plėtros, dirbančiųjų judėjimo, miesto ir kaimo vietovių sąveikos, paslaugų tiekėjų ir gavėjų, kitų ekonominių, socialinių, kultūrinių ryšių stiprinimui.

Šalčininkų rajono savivaldybės konsultantas strategijai įgyvendinti Romualdas Stankaitis, pabrėžė rajono plėtrai reikalingų sprendimų visumą, strategijos įgyvendinimą. Anot jo, svarbu išanalizuoti duomenis, išgryninti situaciją, lyginti su kaimyniniais rajonais ir ieškoti geriausio sprendimo.

Kaip galimos būsimos regiono vystymo kryptis buvo iškeltos: socialinių – medicininių paslaugų teikimas sau ir visam sostinės regionui, socialinės atskirties mažinimas, paslaugų šeimoms, laisvalaikio, rekreacijos, sveikatinimo priemonės, verslo skatinimo, paramos verslui infrastruktūra ir paslaugos, socialinis verslas.


Informaciją parengė Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook