Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Renkamos gražiausios rajono sodybos

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Renkamos gražiausios rajono sodybos
2018-07-18

Siekdama skatinti Šalčininkų rajono gyventojus puoselėti savo sodybų ir jų aplinkos, kraštovaizdžio tvarkymo ir gražinimo tradicijas, ugdyti gyventojų kūrybingumą ir norą išradingai tvarkyti sodybas, š. m. liepos 17-18 dienomis Šalčininkų rajono savivaldybės administracija organizavo konkursą-apžiūrą „Gražiausia rajono sodyba 2018“.


Vertinimo komisija iš viso aplankė 12 seniūnijų: Akmenynės, Baltosios Vokės, Butrimonių, Dieveniškių, Eišiškių, Gerviškių, Jašiūnų, Kalesninkų, Pabarės, Poškonių, Šalčininkų bei Turgelių siūlomas sodybas. Jas, kaip gražiai besitvarkančias, konkursui siūlė seniūnijų seniūnai.

Pirmąją išvykos dieną, liepos 17 d., komisija, vadovaujama Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjo Stanislavo Lebedžio, lankėsi Dieveniškių, Poškonių, Akmenynės, Turgelių, Jašiūnų, Baltosios Vokės ir Šalčininkų seniūnijų gražiausiai besitvarkančiose sodybose.

Anos ir Rišardo Ščikno sodyba (Dieveniškių mstl., Dieveniškių sen.) Boženos ir Vyto Vasilevskių sodyba (Pupiškių k., Poškonių sen.)
Marijos ir Ivano Banelių sodyba (Dailidžių k., Poškonių sen.) Anos ir Ivano Vysockių sodyba (Abolų k., Akmenynės sen.)
Boleslavos ir Kazimiro Krasadomskių sodyba (Akmenynės k., Akmenynės sen.) Marijos ir Viačeslavo Tyškevičių sodyba (Turgelių k., Turgelių sen.)
Irenos ir  Vladislavo Bojarun sodyba (Buikų k., Jašiūnų sen.) Lucijos ir Rišardo Nakrevičių sodyba (Buikų k., Jašiūnų sen.)
 
Stanislavos Turkovskos sodyba (Jašiūnų mstl., Jašiūnų sen.) Natalijos ir Aleksandro Godovščikovų sodyba (Jašiūnų mstl., Jašiūnų sen.) 
Marjanos ir Česlavo Polubianko sodyba (Rūdninkų k., B. Vokės sen.) Leonardos Jurgelevič ir Nikolajaus Cypliuko sodyba (Rūdninkų k., B. Vokės sen.)
Anos ir Stanislavo Šipkovskių sodyba (Rūdninkų k., B. Vokės sen.) Alfredos ir Tadeušo Kozlovskių sodyba (Ažulomio k., Šalčininkų sen.)
Teresos ir Prano Jelenskių sodyba (Šalčininkų m., Šalčininkų sen.)

 

Antrąją dieną buvo vertinamos Gerviškių, Butrimonių, Eišiškių, Kalesninkų ir Pabarės seniūnijų sodybos. Kaip pastebi komisija, kokios skirtingos bebūtų konkurse dalyvaujančios sodybos, visas jas vienija šeimininkų meilė ir dėmesys kiekvienai žemės pėdai.


Barbaros ir Rišardo Voitechovičių sodyba (Rudnios k., Gerviškių sen.) Lilijos ir Rišardo Borovskių sodyba (Butrimonių k., Butrimonių sen.)
Teresos ir Eugeniušo Binkevičių sodyba (Stavidonių k., Butrimonių sen.) Leokadijos ir Genadijaus Zuzo sodyba (Eišiškių m., Eišiškių sen.)
Kristinos ir Vaclavo Jurevičių sodyba (Prūdelio k., Kalesninkų sen.) Galinos Ivaško sodyba (Kalesninkų k., Kalesninkų sen.)
Miroslavos ir Tadeušo Jankovskių sodyba (Dumblės k., Eišiškių sen.) Danguolės ir Valentino Bartoševičių sodyba (Gėlūnų k., Pabarės sen.)
Lilijos ir Geronimo Kozakevičių sodyba (Tetėnų k., Pabarės sen.)


Komisijos nariai keliaudami nuo vienos sodybos prie kitos grožėjosi sodybų išpuoselėta ir sutvarkyta aplinka, savininkų prižiūrimais darželiais, sodais, želdynais, gėlynais ir kitais elementais, kuriančiais ypatingą sodybos vaizdą. Tokiose sodybose buvo malonu ne tik apsilankyti, bet ir sugrįžti.

Kaip ir kasmet, komisija, vertindama sodybas, turėjo atsižvelgti į tokius kriterijus: sodybos elementų racionalų išdėstymą; sodybų švarą, ūkinės dalies – buitinių atliekų, mėšlo, komposto, duobių, nuotekų įrenginių, naftos produktų talpyklų, tualetų, technikos laikymo tvarkingumą; inkilų, gandralizdžių, lesyklėlių, bitynų įrengimą, dekoratyvinių gyvūnų buvimą sodyboje; sodybos ribų, prieigų, tvorų, pakelių, pamiškių, vandens telkinių pakrančių, bendro naudojimo teritorijų priežiūrą.


Komisijos nariai aplankę sodybas, prisipažįsta, kad išrinkti geriausias nebus lengva užduotis, nes daugelis jų sužavėjo savo grožiu, skoningai ir su meile puoselėjama aplinka. Jos bus suskirstytos į dvi kategorijas – kaimo ir miesto sodybas.

Konkurso rezultatai bus paskelbti rudenį vyksiančios Derliaus šventės metu.Jolanta Bušmovičienė

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook