Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Prasideda pratybos: kaip reaguotume į branduolinį incidentą

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Prasideda pratybos: kaip reaguotume į branduolinį incidentą
2019-10-01


Prasidėjo valstybinio lygio civilinės saugos funkcinės pratybos, skirtos mokytis reaguoti į galimą branduolinį incidentą Astravo atominėje elektrinėje. Šalčininkų rajono savivaldybėje aktyvinta operacijų centro veikla.Operacijų centro posėdžiui pirmininkavo Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius ir Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Josif Rybak, informavęs susirinkusius apie valstybinio lygio pratybų pradžią, veiksmus, nukreiptus į reagavimą įvykus branduolinei avarijai Astravo atominėje elektrinėje, esančiai Baltarusijos Respublikos teritorijoje.

Operacijų centro koordinatorius Ivan Sviglinskij pranešė apie šiomis dienomis vykdomu planu. Anot jo, spalio 2 d. praktiniai veiksmai vyks Vilniaus ir Švenčionių rajonuose. Šalčininkų rajonas praktines priemones vykdys spalio 3 d. Ketvirtadienį 50 statistų dalyvaus praktinėje veikloje. Pratybų dalyviai bus informuojami apie susidariusią situaciją ir vadovausis operacijų centro nurodymais. Aktyvavus surinkimo punktą Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje bus vykdoma pratybų dalyvių registracija, informavimas ir laikinas perkėlimas į kaimyninį Varėnos rajoną. Šalčininkų rajone jodo profilaktika taikoma nebus, nes rajonas nepatenka į 30 km grėsmės zoną. Statistus lydės policijos pareigūnai ir medicinos darbuotojas. Pratybose dalyvaus ir skirtingų institucijų vertintojai.Pratybų metu gyventojai turi išlikti ramūs.

Primename, kad korinį ryšį gauna tik 40 proc. gyventojų. Todėl rekomenduojama nusistatyti savo mobiliuosius telefonus perspėjimo pranešimams priimti. Instrukciją rasite čia.

Apie vykdomas pratybas taip pat skaitykite čia

Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook