Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Mūsų kelias Nepriklausomybės link

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Mūsų kelias Nepriklausomybės link
2018-11-09

Š. m. lapkričio 7 d. Versekos mokykloje-daugiafunkciame centre vyko Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio minėjimas. Renginio organizatoriai: Lietuvos lenkų sąjungos Versekos skyrius ir Versekos mokykla-daugiafunkcis centras.


Minėjime dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, Šalčininkų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Justyna Balion-Voitonis, Kalesninkų seniūnė Danuta Vilbik, Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijos, Kalesninkų lopšelio-darželio bendruomenės ir Versekos apylinkių gyventojai.


Artėjančios šventės proga susirinkusiai bendruomenei pristatyta meninė programa „Mūsų kelias nepriklausomybės link“, kurią parengė ikimokyklinio ugdymo auklėtiniai, jaunimas ir vietos bendruomenės nariai. Poezijos, dainų, filmo ir prezentacijos dėka susirinkusieji pasinėrė į praeitį, prisiminė Lenkijos nepriklausomybės kelio istoriją ir kovas, kurios vyko taip pat ir mūsų vietovės teritorijoje, pagerbė tuos, kurie kovojo už laisvę, gimtosios kalbos, lenkų kultūros ir papročių išsaugojimą.

Susirinkę poezijos ir dainų mylėtojai turėjo galimybę pasiklausyti patriotinės tematikos eilėraščių, kuriuos skaitė Danuta Šablinskaitė, Marija Vilbik, Olga Novikevič ir dainų, kurias atliko Jelena ir Jaroslavas Omaralijevai.


Poetė Halina Jančunska pristatė eilėrašcius apie gimtinę, padovanojo vaikams savo knygas, skatindama juos kuo daugiau skaityti, siekiant išsaugoti gimtąją kalbą.

Mirena Garackevič Versekos mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė, Lietuvos lenkų sąjungos Versekos skyriaus pirmininkė, apibendrino meninį pasirodymą kreipdamasi į jaunimą ir ragindama juos visada sugrįžti prie gimtojo šeimos stalo bei saugoti gimtojo krašto kultūrą, tradicijas ir papročius.

Po meninės programos, prie puodelio kavos susirinkusieji dalijosi renginio įspūdžiais ir refleksijomis.

 

Neformaliojo švietimo ir kultūrinių renginių organizatorė
Ana Prontkelevič

 

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook