Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Butrimonių seniūnija – investicijos vietos bendruomenės labui

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Butrimonių seniūnija – investicijos vietos bendruomenės labui
2018-11-09

Tarp Šalčininkų ir Eišiškių yra gyvenvietė Butrimonys. Tai yra seniūnijos, kurioje gyvena beveik 2000 gyventojų, administracinis centras. Seniūnijos plotas sudaro 92 kv. m. Seniūnijai priklauso 29 kaimai. 


Nuo 2007 metų seniūnijai vadovauja Vanda Belskaja. Tarpininkais tarp kaimo gyventojų ir seniūnijos darbuotojų yra seniūnaičiai, išrinkti vietos bendruomenės, nors ir be atlygio, yra geri pagalbininkai bet kurioje seniūnijos veiklos srityje. Jų seniūnijos teritorijoje yra penki.

Komunalinis ūkis

Kelių remontas – tai pastebimiausios ir gyventojų laukiamos komunalinės investicijos. Šias investicijas sudarė važiuojamosios kelio dalies dangos, šaligatvių tiesimas arba rekonstrukcija, taip pat provėžų ir duobių šalinimas.

Kelių investicijų srityje pastaraisiais metais atlikti gatvių asfaltavimo darbai Versekėlės, Dailidžių, Jančiūnų, Butrimonių kaimuose. Į svarbių kelių investicijų sąrašą galima įtraukti Versekėlės kaimo gatvės remontą, kur patiesta nauja asfalto danga. Dailidėse remonto darbai buvo atlikti trejose gatvėse: Mokyklos ir Žaliosios gatvės ruožuose, taip pat Pagrindinėje gatvėje. Pastarojoje atliktas visos dangos asfaltavimas, pirmose dvejose – darbai atlikti ruožais.

Versekėlės kaimo gatvė Dailidės, Mokyklos g.


Panašus gatvių remonto planas buvo pritaikytas ir Jančiūnuose. Čia atliktas Gėlių gatvės ištisinis asfaltavimas, taip pat Tyliosios, Darželio ir Saulėtosios gatvių ruožuose.

Jančiūnai, Darželio g. Jančiūnai, Gėlių g.


Seniūnijos administraciniame centre – Butrimonyse – remonto darbai susiję su Kaštonų ir Draugystės gatvių asfaltavimu, taip pat Jaunystės gatvės ruožu. Be to, užasfaltuotas kelias, vedantis link kapinių, prie bažnyčios esanti automobilių stovėjimo aikštelė, sutvarkyta seniūnijos teritorija – suremontuota pastato aikštelė, akmenimis grįsti takeliai. Kaimo bendruomenės paramos programos lėšomis taip pat buvo aptverta teritorija.

Seniūnijos teritorijoje atlikti kelių žvyravimo darbai Rėžių kaime, kurių dėka dabar yra lengviau nuvažiuoti iki paminklinio akmens, taip pat kelyje Dailidės – Versekėlė.

Butrimonys, Kaštonų g. Butrimonys, Jaunystės g.
Kelias Dailidės – Versekėlė Kelias į Rėžių kaimą
Kelias, vedantis link Butrimonių kapinių Sutvarkyta seniūnijos teritorija


Svarbioms komunalinėms investicijoms Butrimonių seniūnijoje priskiriamas gatvių apšvietimo įrengimas Raščiūnuose, kur įrengta 10 naujų šviestuvų. o Rakliškėse atlikus darbus šiuo metu dega 6 šviestuvai.

Apšvietimo įrengimas Raščiūnuose Apšvietimo įrengimas Rakliškėse


Investicijos vietos bendruomenių labui

Aktyviais darbais gali pasigirti seniūnijos teritorijoje veikiančios kaimo vietos bendruomenės. Organizacijos Butrimonyse ir Dailidėse įgyvendina daugelį projektu, nukreiptų į gyvenimo kokybės gerinimą kaime. Prieš keliolika metų uždarytas Butrimonių kultūros centras neužilgo įgaus kitą gyvenimą. Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos įgyvendinto projekto „Butrimonių kaimo pastato pritaikymas bendruomenės poreikiams“ dėka bus renovuotas pastatas, atnaujintos patalpos, kuriose vyks kultūros renginiai, susitikimai. Projekto metu apšiltintas pastatas, pakeistas stogas, langai, durys, įrengta katilinė, naujas apšvietimas, šildymo bei vandentiekio/nuotekų sistemos, pakeistas patalpų planas, sutvarkyta pastato teritorija, įrengta aikštelė. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis – apie 200 tūkst. Eur, Savivaldybės biudžeto įnašas – apie 90 tūkst. Eur.

Butrimonių vietos bendruomenės centro pastato renovacija


Sėkmingai funkcionuojančios Dailidžių vietos bendruomenės, vadovaujamos Tadeušo Rudzis, ir Savivaldybės finansinės paramos dėka, naują įvaizdį įgauna kadaise buvusios vietos mokyklos patalpos. Po įstaigos uždarymo gyvenimas joje tęsiasi – gyventojai čia susitinka įvairių kultūrinių renginių, susitikimų metu, taip pat organizuojamos rožinio pamaldos. Atlikus remontą koridorius ir salė tapo ryškesni ir jaukesni.

Dailidžių vietos bendruomenės centro patalpų remontas


Ūkininkai tarsi ąžuolai


Pravažiuojant Butrimonių seniūniją galima stebėti žavius kraštovaizdžius šimtamečių ąžuolų fone. Tarsi stiprūs ąžuolai į Butrimonių laukus savo šaknis paleido vietos ūkininkai. Jų skaičiumi ir ūkio valdymu reta seniūnija gali pasigirti. Ūkininkų pastangos ir pasiekimai ne kartą buvo įvertinti Savivaldybės ir Valstybės valdžios, suteikiant garbingą metų ūkininko titulą. Vien pastaraisiais metais šį titulą pelnė Marija ir Vitold Valiučko Jundeliškių k. (2016) bei Vita ir Ruslan Gordynec iš Jančiūnų k. (2017). Kaskart vis daugiau jaunų šeimų užsiima ūkininkavimo darbais, įkurdami įvairių dydžių ūkius. Butrimonių seniūnijoje veikia žemės ūkio bendrovė „Butrimonys“ – vienas iš nedaugelio Respublikos ūkių, veikiančių nuo Sovietų laikų. 90-aisiais metais, skirtingai nei dauguma kolūkių bei tarybinių ūkių, išsilaikė. Didelis bendrovės direktoriaus, Voitecho Šilkos, nuopelnas. Bendrovės darbuotojai lengvatinėmis sąlygomis naudojasi technika bei įranga, apdirbdami nuosavus laukus. Bendrovė ir jos direktorius yra geri vietos švietimo įstaigų bei kultūrinių renginių draugai bei pagalbininkai.

 Ūkininkai Marija ir Vitold Valiučko  Ūkininkai Vita ir Ruslan Gordynec


– Mūsų ūkininkai ne tik gerai dirba, bet ir yra geriausi įvairių seniūnijos iniciatyvų pagalbininkai. Galima teigti, kad yra jų bendraorganizatoriai, kurie padeda transportu, pinigais, idėjomis. Jie mūsų pasididžiavimas, panašiai kaip ir sportininkai, kurių netrūksta bet kuriame rajono sporto renginyje, - sako Butrimonių seniūnė Vanda Belskaja.

Sportas seniūnijoje iš tiesų yra plačiai propaguojamas ir kultivuojamas įvairaus amžiaus žmonių. Puikus to įrodymas yra tradicinės Butrimonių seniūnijos dienos, kai pirmoji minėjimo diena prasideda sporto rungtynėmis, antroji – kultūrine programa. Seniūnijos atstovai ne kartą yra užėmę prizines vietas rajono ir už jo ribų, organizuotose varžybose. Jeigu aikštelėje pasirodo Butrimonių tinklinio komanda – priešininkai žino, kad jų laukia aistringas žaidimas.

 Tinklinio aikštelė prie Rakliškių tvenkinio  Sportininkai po varžybų
 Seniūnijos dienos – žaidimas šaškėmis  Joninių šventė RakliškėseKultūriniai renginiai – bendradarbiavimo ir gero laisvalaikio praleidimo būdas

Kaip ir kiekviena Šalčininkų rajono seniūnija, Butrimonių seniūnija, yra garsi savo tradiciniais kultūriniais renginiais. Vieni iš jų – Užgavėnės, Joninės, minėtos „Seniūnijos dienos“. Tačiau tai nėra vienintelės, seniūnijos gyventojus suburiančios šventės, bet dėl ilgametės tradicijos bei organizavimo kokybės jos tapo Butrimonių seniūnijos kultūrinių renginių vizitine kortele. Be kultūros darbuotojų, prie renginių organizavimo prisideda seniūnijos švietimo įstaigos, vadovaujamos Teresos Savel, Butrimonių vietos bendruomenė. Kiekvienas tokio pobūdžio renginys yra mažų ir didelių Butrimonių ir jos apylinkių talentų scena.

 Užgavėnės Jančiūnuose  Butrimonių seniūnijos kiemelis Derliaus šventėje ŠalčininkuoseIrena Kolosovska

 

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook