Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Prasidėjo pasėlių deklaravimas

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Prasidėjo pasėlių deklaravimas
2018-04-16

Šiandien prasidėjo žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas, žemdirbiai raginami suskubti, nes deklaravimo procesas yra gana įtemptas ir lėtas.

Paraiškos priimamos Šalčininkų rajono seniūnijose, priklausomai nuo to, kurioje užregistruota pareiškėjo žemės ūkio valda, Žemės ūkio konsultavimo tarnyboje (Vilniaus g. 28, Šalčininkai), deklaruoti galima ir savarankiškai prisijungus prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos.Iki birželio 4 d. paraiškas pateikę ūkininkai nepatirs planuojamų gauti išmokų nuostolių, o pavėluotai pateikusiems paraiškas (iki birželio 29 d.) bendra paramos suma bus mažinama 1 proc. už kiekvieną uždelstą darbo dieną.

Ūkininkai, pretenduojantys į kompensaciją už nukentėjusius pasėlius dėl praėjusių metų rudens liūčių, kartu su paraiškomis gali pateikti ir prašymą kompensacinėms išmokos gauti. Pasak Žemės ūkio skyriaus specialistų, Šalčininkų rajone ūkininkų, patyrusių nuostolius dėl rudens liūčių yra 56. Bendras žuvusių pasėlių plotas sudaro apie 10 proc. visų Šalčininkų rajono apdirbamų žemės plotų.

Šių metų pavasaris kol kas palankus sėjos darbams, todėl jau kurį laiką rajono laukuose galime stebėti burzgiančius traktorius ir kitą žemės ūkio techniką. Pastaraisiais metais rajono laukuose keitėsi sėjamų kultūrų plotai: prieš porą – trejetą metų populiarūs kukurūzai savo vietą užleidžia avižų, kviečių ir žirnių plotams. Rajono ūkininkai taip pat augina vasarinius kviečius ir rapsus, žieminius miežius, stambūs ūkininkai palankūs kvietrugių auginimui. Anot Žemės ūkio skyriaus specialistų, rajono laukuose lubinų plotai mažėja dėl jų neatsparumo ligoms.


Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook