Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Mus suvienijo vienas tikslas – būti sveikais Lietuvos valstybės piliečiais

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Mus suvienijo vienas tikslas – būti sveikais Lietuvos valstybės piliečiais
2018-03-12

Š. m. vasario – kovo mėnesiais Šalčininkų r. Versekos mokykloje – daugiafunkciame centre buvo vykdomas Britų tarybos finansuojamas „Active citizens“ programos projektas „Žingsnis link sveikatos.

Projekto tikslas – stiprinti kaimo ir aplinkinių vietovių bendruomenių sveikatą ir pilietiškumą. Projekto metu buvo vykdoma įvairi sveikatą stiprinanti veikla – organizuoti šiaurietiško ėjimo užsiėmimai jaunimui ir suaugusiems, sporto treniruotės vaikams ir jaunimui, kas padėjo stiprinti gyventojų fizinį aktyvumą. Gilinant bendruomenės narių žinias apie sveikatą palaikančius ir stiprinančius veiksnius (higieną, sveiką mitybą, darbą ir poilsį, fizinį aktyvumą, žalingus įpročius ir jų prevenciją) organizuoti užsiėmimai: „Sveikas gyvenimo būdas“, „Mityba ir sveikata“, „Nevartoju aš, nevartok ir tu“, „Aktyvus ir turiningas laisvalaikis“.


Apibendrinant projektinę veiklą, minint 28 –ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines bei švenčiant Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100 metų jubiliejų buvo organizuota pilietinė akcija „Sveikesni savo valstybei“. Sveikai ir kūrybingai paminėtos Lietuvos valstybei ir kiekvienam jos gyventojui svarbios datos, dėmesys skirtas visuomenės savivokos ir pilietinės atsakomybės ugdymui, kaimo bendruomenei padėta suvokti valstybės šventės prasmę ir svarbą. Pilietinės akcijos metu įvairių amžiaus grupių žmonės susivienijo, sudarė „Gyvąjį tautos žiedą“, o iškilmingos eisenos metu einant šiaurietišku žingsniu, traukiant rogutes su vaikais, važiuojant dviračiais, propagavo sveiką gyvenimo būdą bei pilietiškumo jausmą būti sveikam savo valstybės labui.


Šiaurietiško ėjimo lazdos ir dviračiai įsigyti iš Britų tarybos „Active citizens“ programos finansavimo. Pasibaigus projektui įsigytas inventorius bus panaudotas bendruomenės, aplinkinių vietovių gyventojų ir į Versekos mokyklą – daugiafunkcį centrą atvykstančių svečių užsiėmimų ir sportinių veiklų organizavimui.

 

Stiprinant gyventojų fizinę sveikatą nepamiršome ir sielos gelmių, ir dar labiau stiprinant pilietiškumo, vienybės jausmą, gyvenimo grožio pajutimą kūryboje, meilę savo kraštui bei gyvenamajai vietai, organizuotas susitikimas su poezijos ir dainų kūrėjais Halina Jančunska ir Jaroslavu Omaralijevu „Išgirsk mano sielos balsą“.


Projekto vykdomos veiklos padėjo ne tik stiprinti gyventojų sveikatą, bet ir paskatino bendrauti, bendradarbiauti vieni su kitais, būti draugiškais ir tolerantiškais kitų atžvilgiu bei vykdyti bendras veiklas siekiant vieno tikslo – būti sveikais savo valstybės piliečiais.

                                                                           Neformaliojo švietimo ir kultūrinių renginių organizatorė Ana Prontkelevič

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook