Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :„Pirštai skaito“

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

„Pirštai skaito“
2020-02-12


2020 m. vasario 10 dieną Šalčininkų rajono logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinio būrelio nariai viešėjo Jašiūnų lopšelyje - darželyje ,,Žilvitis“. Įstaigos direktorė Svetlana Bulavina ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Voicinovič svetingai sutiko ir nuoširdžiai dalinosi džiaugsmu, kad darbas vyksta gražiai atnaujintose patalpose. Sudarytos puikios sąlygos vaikučiams vystyti įvairias kompetencijas, atlikti mėgstamas veiklas ir tobulėti visapusiškai. Tai leidžia daryti ir metodinių priemonių gausa, ir sukurtos puikios erdvės.

Vaikų kalbos ir kalbėjimo gebėjimams lavinti įrengtas logopedinis kabinetas, kuriame gausu metodinės - didaktinės medžiagos. Jame dirba lopšelio - darželio „Žilvitis“ vyresnioji logopedė Olga Černiavskaja, kuri kartu su Panevėžio lopšelio - darželio „Kastytis“ logopede, specialiąja pedagoge metodininke Justina Kedyte pristatė „OMEGA Edizioni“ leidinį apie skaitmeninį ritmo diagramų skaitymą. Tai italų logopedų, reabilitacijos specialistų, bendrosios praktikos gydytojų, pedagogų ir mokytojų sukurtas kompleksas pratimų, kurių dėka vystomi vaikų komunikaciniai gebėjimai. Knyga „Pirštų skaitymas“, fonetinės grafikos metodo kūrėjų teigimu, padeda prakalbinti nekalbančius vaikus. Jie vadina šį būdą poezija rankoms ir pirštams. Olga Černiavskaja pasidalino savo darbo sėkmėmis, panaudojant pratimus iš šios knygos. Justina Kedytė pateikė savo darbe taikomų efektyvių priemonių ir metodų, ugdant, tobulinant ir vystant kalbinius vaikų gebėjimus.

Vienas veiksmingiausių būdų susipažinti su naujovėmis, plėsti asmenines, profesines ir dalykines kompetencijas yra dalijimasis metodine ir praktine darbo patirtimi. Šia vertinga Italijos specialistų patirtimi pasinaudos rajono logopedai ir specialieji pedagogai.

Regina Objedkova,
Šalčininkų rajono logopedų ir specialiųjų pedagogų
metodinio būrelio pirmininkė

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook