Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Šalčininkų rajono savivaldybė siekia renovuoti daugiau daugiabučių

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Šalčininkų rajono savivaldybė siekia renovuoti daugiau daugiabučių
2020-02-12


Šalčininkų rajono savivaldybė, 2019 m. rugpjūtį gavusi Aplinkos ministerijos kvietimą daugiabučiams namams renovuoti ir gyventojams pritarus investicijų planams, pateikė trylikos daugiabučių gyvenamųjų namų paraiškas VĮ „Būsto energijos taupymo agentūra“ vertinti.Susitikimai su gyventojais vyko lapkričio – sausio mėnesiais. Iš viso buvo svarstomos galimybės įtraukti į renovuojamų sąrašą 22 daugiabučius, tačiau dalis gyventojų jai nepritarė. Šalčininkų rajono savivaldybės administracija kvietė dalyvauti renovacijoje daugiabučių, kurių statybos metai yra iki 1993 metų, kuriuose didelis šilumos energijos suvartojimas, gyventojus. Be to, atsižvelgta ir į tokį rodiklį kaip kvartalinė renovacija, kai daugiabutis įtrauktas į Tarybos sprendimu patvirtintą Kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą . Statybos ir architektūros skyriaus specialistų teigimu, kelių daugiabučių gyventojai nelaukė kvietimo ir į Savivaldybę kreipėsi savo iniciatyva.

VĮ „Būsto energijos taupymo agentūra“ Savivaldybės administracijos specialistai pateikė trylikos daugiabučių, kurių gyventojai pritarė investicijų planams ir išreiškė norą dalyvauti modernizavimo programoje, paraiškas:

J. Sniadeckio g. 25, Šalčininkai
Vytauto g. 29, Šalčininkai
Šalčios skg. 5, Šalčininkai
A. Mickevičiaus g. 12, Šalčininkai
A. Mickevičiaus g. 10, Šalčininkai
Vilniaus g. 15A, Šalčininkai
Vilniaus g. 11, Šalčininkai
A. Mickevičiaus g. 8, Šalčininkai
Pramonės g. 7, Šalčininkai
A. Mickevičiaus g. 4, Šalčininkai
Vilniaus g. 9A, Šalčininkai
Šalčios skg. 6, Šalčininkai
Vilniaus g. 79, Eišiškės

Šiuo metu vyksta paraiškų vertinimas, planuojama, kad vasario – kovo mėn. bus gautos išvados ir paskelbtas šio etapo renovacijos dalyvių sąrašas. Statybos ir architektūros skyriaus specialistai tikisi, kad modernizavimo programoje dalyvaus visi pateikti Šalčininkų ir Eišiškių miestų daugiabučiai. Prognozuojama, kad darbai pagal 2019 m. rugpjūčio 14 d. Aplinkos ministerijos kvietimą startuotų apytiksliai po metų.

VĮ „Būsto energijos taupymo agentūra“ atrinktų daugiabučių gyventojai galės pasinaudoti valstybės parama: lengvatinė paskola; 100 proc. kompensacija už projekto atnaujinimo investicijų plano, energinio naudingumo sertifikatų parengimą, už projekto vykdymo priežiūros ir ekspertizės, statybos techninės priežiūros, projekto administravimo išlaidas; 30 proc. kompensacija įgyvendinus energinį efektyvumą didinančias priemones, papildoma 10 proc. kompensacija tuo atveju, jeigu daugiabutyje bus įrengtas arba modernizuotas šilumos punktas arba pertvarkyta šildymo sistema įrengus individualios šilumos apskaitos prietaisus; 100 proc. kompensaciją projekto įgyvendinimui daugiabučio namo butų savininkams, turintiems teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją.

Iš viso Šalčininkuose renovuota 15 daugiabučių, 12 daugiabučių šiuo metu vyksta rangos arba projektavimo darbai.

VĮ „Būsto energijos taupymo agentūra“ duomenimis, šiemet paraiškų dėl daugiabučių modernizavimo pateikta kaip niekad daug, net 480. Palyginus su didžiaisiais miestais Šalčininkų rajono savivaldybė pateikė gana daug paraiškų – 13, kai sostinėje gautos 34 paraiškos, Kaune – 32. Klaipėdoje – 36.Informaciją parengė Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook