Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Nesivejame reitingų, o ruošiame mokinius gyvenimui

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Nesivejame reitingų, o ruošiame mokinius gyvenimui
2019-12-11


Žurnalas „Reitingai“ kasmet skelbia Lietuvos švietimo įstaigų reitingus ir rikiuoja jas pagal išlaikytų brandos egzaminų balus. Šiemet Šalčininkų rajono savivaldybė šiame tyrime pakilo į 14 vietą iš praėjusiais metais užimamos 38.Švietimo ir sporto skyriaus duomenimis, 2018 – 2019 m.m. šimtu procentu išlaikyti geografijos, chemijos, biologijos, užsienio (rusų) kalbos, informacinių technologijų brandos egzaminai. 99 proc. abiturientų išlaikė anglų kalbos egzaminą, istoriją – 96,92 proc., vokiečių kalbą – 75 proc. Sunkiau sekėsi per matematikos egzaminą, kurį išlaikė 69,09 proc. laikiusiųjų. Šiemet ypač nepalankus rajono mokiniams buvo lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas, kurį išlaikė 64,6 proc.

- Šalčininkų rajone nesivejame jokių reitingų, mūsų mokytojai dirba su didžiuliu atsidavimu ir atsakomybe. Praėjusiais metais jie aktyviai kėlė savo kvalifikaciją, dalyvavo įvairiuose projektuose ir veiklose kartu įtraukdami ir mokinius. Be to, Šalčininkų rajone, dalyvaujant respublikiniame projekte „Lyderių laikas 3“ rajono mastu tobulintas pamokos organizavimas, skirtas dėmesys jos aktyvinimui. Reikia pastebėti, kad ir materialinė mokyklų bazė taip pat turi įtakos mokymosi ir darbo motyvacijai: rajono mokyklos aprūpintos informacinėmis technologijomis, daugelio patalpos renovuotos, modernizuotos ir pritaikytos šiuolaikinių mokinių poreikiams. Iš atskirų veiklų ir susideda sėkmė. Nors, turi pabrėži, kad Šalčininkų rajone nesivejame reitingų, o ruošiame mokinius gyvenimui, daug dėmesio skiriame gebėjimams ugdyti, - sako Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič.

Žurnalo „Reitingai“ paskelbti duomenys rodo, kad Šalčininkų rajono mokiniams gerai sekasi gamtos mokslai. Kartu su bendru reitingu skelbiami ir geriausių mokyklų 50 – tukai pagal dalykus. Pavyzdžiui, į tokį biologijos 50 – tuką pateko Eišiškių S. Rapolionio, Eišiškių ir Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos. Į fizikos geriausių mokyklų kategoriją pateko Šalčininkų J. Sniadeckio, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio ir Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos.Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook