Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Konferencija apie priklausomybės ligų prevenciją

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Konferencija apie priklausomybės ligų prevenciją
2019-12-05


Gruodžio 4 d. Jašiūnų dvare įvyko rajoninė konferencija „Priklausomybių prevencija, iššūkiai ir pagalba. Atsakingi esame visi“, kurią organizavo Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Konferencijos tikslas – atkreipti dėmesį į priklausomybių paplitimą ir problematikos aktualumą visuomenėje bei aptarti įvairiapuses pagalbos galimybes Šalčininkų rajone.

Renginyje dalyvavo atstovai iš įvairių Šalčininkų rajono įstaigų: ugdymo įstaigų, vaikų globos namų, socialinių paslaugų centro, visuomenės sveikatos biuro, viešosios bibliotekos, policijos komisariato, probacijos tarnybos, senelių globos namų, seniūnijų, Šalčininkų rajono savivaldybės.

Sveikinimo žodį taręs Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo akcentavo šio renginio svarbą ir siekį – visiems kartu koordinuotais ir kryptingais veiksmais padėti su priklausomybe susidūrusiems žmonėms. Jie gyvena tarp mūsų ir jiems reikalinga visuomenės pagalba.

Šalčininkų visuomenės sveikatos biuro l. e. direktorės funkcijas Anos Jankelevič manymu, priklausomybė nėra stigma, žmogaus kaltė ar nepagydoma liga. Priklausomybės liga gali būti kontroliuojama, gydoma ir žmogus gali pasveikti.Konferencija prasidėjo klinikinės toksikologijos gydytojo dr. Roberto Badaro pranešimu „Elektroninės cigaretės – mitai ir faktai“. Remdamasis naujaisiais moksliniais tyrimais, gydytojas sugriovė populiariausius mitus apie elektronines cigaretes, tokius kaip: „šios cigaretės nesukelia priklausomybės“, „elektroninė cigaretė saugesnė už įprastas“ arba „elektroninės cigaretės – puiki pagalba metantiems rūkyti“ ir daugelį kitų. Yra manoma, kad elektroninės cigaretės - tai puiki alternatyva, norintiems atsisakyti rūkymo. Tačiau mokslas pateikia labai liūdnus skaičius: tik 33 proc. elektroninių cigarečių vartotojų prieš tai buvo rūkę. Visi 67 proc. rūkalių iš karto pasirinko elektronines cigaretes. Gydytojas teigė, kad šiuo metu rinkoje esantis platus cigarečių skonių spektras paskatina jaunuolius pradėti rūkyti.Kunigas Kęstutis Dvareckas kalbėjo apie priklausomybes, kaip apie visos šeimos ligą. Vyrauja stereotipas, kad priklausomybė - tai yra bevališkumas, pasileidimas, veltėdiškumas, kad tai iš gero gyvenimo. Labai dažnai priklausomi žmonės sutapatinami su paskutinės stadijos priklausomybe, kai žmogus būna jau labai stipriai degradavęs. Kaip priklausomam žmogui gali padėti šeima? Anot kunigo, labai svarbu leisti žmogui pajusti skausmą, nes tik skausmas verčia mus keistis. Priklausomas žmogus pagalbos kreipsis tuomet, kai jam skaudės ir kai jam nepatiks tai, kaip jis jaučiasi.

Lošimų priežiūros tarnybos prie LR finansų ministerijos specialistas Oleg Mackevič kalbėjo apie priklausomybę azartiniams žaidimams. Nepriklausomai nuo aplinkybių, lošimas ar mintys apie lošimą tampa vieninteliu dalyku, kurio geidžia lošiantysis. Lošimas yra viena iš klastingiausių priklausomybių, su kuria kovoti itin sudėtinga.
Priklausomybės ligų konsultantų veiklą Šalčininkų rajone pristatė Jevgenij Fedotov ir Virgilijus Auga. Priklausomybių konsultanto paslaugos teikiamos nemokamai ir anonimiškai. Konsultantų darbo vietas ir grafiką rasite internetiniame puslapyje: www.svsb.lt/nemokamos-paslaugos. Būtina registracija tel. 8 68621078, 8 64065290 arba el. paštu biuras@svsb.lt

Tikimės, kad ši konferencija taps Šalčininkų rajono organizacijų bei bendruomenių konstruktyvaus bendradarbiavimo pradžia.Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook