Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Šalčininkų socialinių paslaugų centras vykdo projektą „Integrali pagalba asmens namuose Šalčininkų rajono savivaldybės gyventojams“

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Šalčininkų socialinių paslaugų centras vykdo projektą „Integrali pagalba asmens namuose Šalčininkų rajono savivaldybės gyventojams“
2019-05-14

Šalčininkų socialinių paslaugų centras nuo 2016 m. rugsėjo 19 d. vykdo projektą Nr. 08.4.1-ESFA-V-418-04-0007 „Integrali pagalba asmens namuose Šalčininkų rajono savivaldybės gyventojams”.

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-418 „Integrali pagalba į namus“. Projekto vykdytojui įgyvendinti projektą buvo skirta 156 000,00 Eur.

Projekto tikslas – suteikti integralią pagalbą (socialinę globą ir slaugą) neįgaliems darbingo amžiaus ir senyvo amžiaus asmenims bei konsultacinę pagalbą jų šeimų nariams.

Integrali pagalba namuose – tai visuma slaugos ir dienos globos paslaugų, kurias teikiant siekiama apsaugoti asmenį nuo ligos paūmėjimo ar progresavimo, tenkinami asmens bei jo šeimos narių socialinių paslaugų poreikiai.

Integrali pagalba susideda iš dviejų dalių: socialinės globos namuose – tai visuma socialinių paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė pagalba namuose dienos metu, skatinant asmens savarankiškumą ir slauga namuose – asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos asmeniui namuose, kur jis gyvena, siekiant užtikrinti paslaugų prieinamumą ir tęstinumą, tenkinant asmens slaugos poreikius namų sąlygomis.

Integrali pagalba asmens namuose teikiama komandos principu, kurios tiklas – išsiaiškinti asmens socialinės globos ir slaugos namuose paslaugų poreikį, organizuoti ir teikti šias paslaugas, taikant efektyvias priemones bei socialines paslaugas. Komanda sudaro šie specialistai: socialinis darbuotojas ir jo padėjėjai, slaugytojas ir jo padėjėjai.

Integralios pagalbos namuose gavėjai: neįgalūs darbingo amžiaus asmenys su sunkia negalia ir senyvo amžiaus žmonės su sunkia negalia, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

Integralią pagalbą gavėjams teikia dvi mobilios komandos, kurios su slaugytoja transportu nuvyksta į gavėjo namus ir pagal poreikį suteikia įvairiapusę pagalbą kliento namuose. Slaugytojo funkcijos apima: injekcijos (į veną, raumenis, paodį, odą), žaizdų ir pragulų priežiūra, arterinio kraujo spaudimo matavimas, pulso skaičiavimas, konsultavimas slaugos, sveikos gyvensenos, ligų ir komplikacijų prevencijos klausimais ir kt. Socialinio darbuotojo padėjėjai atlieka įvairius namų ruošos ir buities darbus, t. y. sutvarko namus, pagamina valgyti, aprūpina būtiniausiais maisto produktais, o slaugytojo padėjėjai stebi asmenį pagal slaugytojo nurodymus, perriša žaizdas, nuprausia, pakeičia sauskelnes, padeda judant, gulantis į lovą, pamaitina ar padeda pavalgyti ir kt.
Mokėjimas už dienos socialinės globos paslaugas asmens namuose, teikiant integralią pagalbą asmens namuose vykdomas pagal Šalčininkų rajono Savivaldybės tarybos 2019 m. kovo 27 d. sprendimą Nr. T-1303 ir nustatomas, atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas).

Slaugos paslaugos asmens namuose Integralios pagalbos plėtros programos įgyvendinimo laikotarpiu, kai jos finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis, teikiamos nemokamai.

Per 2019 m. I ketvirtį integralią pagalbą pagal poreikį gavo 11 gavėjų, gyvenančių Šalčininkų, Butrimonių, Eišiškių, Akmenynės seniūnijose. Integralios pagalbos paslaugas teikė suformuotos 2 mobilios komandos, kurios nuvykdavo į gavėjo namus ir suteikdavo įvairiapusę pagalbą kliento namuose pagal nustatytą poreikį.

Dėl integralios pagalbos paslaugų asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) turi kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją. Dėl išsamesnės informacijos galima kreiptis į Šalčininkų socialinių paslaugų centrą, adresu Sodų g. 3A, Šalčininkai arba telefonu (8 380) 51398.


Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook