Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :VMI: Šiemet pajamų deklaracijas pateikė apie 13 tūkst. Šalčininkų rajono gyventojų

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

VMI: Šiemet pajamų deklaracijas pateikė apie 13 tūkst. Šalčininkų rajono gyventojų
2019-05-07

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI), kad šiais metais iš viso jau pateikta daugiau nei 1,5 mln. pajamų ir daugiau nei 84 tūkst. turto deklaracijų, bei beveik 256 tūkst. prašymų skirti dalį pajamų mokesčio paramai. Šalčininkų r. iš viso jau pateikta apie 15 tūkst. pajamų ir apie 1 tūkst. turto deklaracijų, bei apie 1,1 tūkst. prašymų skirti dalį pajamų mokesčio paramai.

Nuo metų pradžios už visus mokestinius laikotarpius pajamų deklaracijas pateikė apie 13 tūkst. Šalčininkų r. gyventojų. Beveik 8 tūkst. Šalčininkų r. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina GPM suma, jiems bus grąžinta per 1,4 mln. eurų GPM permokų suma. Apie 3,3 tūkst. Šalčininkų r. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti apie 555 tūkst. eurų GPM.

Šiais metais pajamas už 2018 metus turėjo deklaruoti beveik 7 tūkst. Šalčininkų r. gyventojų, iš jų GPM deklaracijas pateikė apie 5,6 tūkst. gyventojų, pajamų deklaracijų laiku nepateikė apie 1,4 tūkst. gyventojų (iš kurių apie 260 gyventojų vykdžiusių individualią veiklą). Turto deklaracijas už 2018 metus turi pateikti apie 1,2 tūkst. gyventojų, iš jų deklaracijas jau pateikė daugiau nei 1 tūkst. gyventojų.

VMI jau grąžino apie 32 mln. eurų mokesčių permokos beveik 197 tūkst. Lietuvos gyventojams.

Jau pradėtas pateiktų deklaracijų tyrimo procesas: patikrinta apie 356 tūkst. iki balandžio 6 d. gautų deklaracijų, 17 tūkst. deklaracijų nustatyti neatitikimai. Gyventojai artimiausiu metu jau gaus raginimus patikslinti deklaracijas arba pateikti papildomus dokumentus. Pranešimai bus pradėti siųsti šią savaitę.

Mokesčių administratorius primena visiems pamiršusiems ar neturėjusiems laiko pateikti deklaracijų iki gegužės 2 d., jas pateikti kuo greičiau, mat susidarius mokėtinai sumai ir jos nesumokėjus laiku, už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai.

Gyventojai, kuriems būtina sumokėti pajamų mokestį, tačiau dėl finansinių sunkumų laikinai negalintys to padaryti, gali kreiptis į apskrities valstybinę mokesčių inspekciją arba pateikti prašymus per Mano VMI dėl mokestinės paskolos ar mokesčių atidėjimo.

VMI primena, jog nepaisant deklaravimo laikotarpio pabaigos, vis dar galima pasinaudoti ta vienintele galimybe patikslinti senas deklaracijas už 2014 – 2017 metus ir pamirštus mokesčius iki liepos 1 d. deklaruoti be jokių delspinigių. Daugiau informacijos apie šią ateityje nepasikartosiančią galimybę galima rasti čia.

Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus gyventojai gali rasti adresu www.vmi.lt. Konsultacijas VMI specialistai mokesčių klausimais teikia telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi ir saugomi 5 metus.


Išsamesnė informacija žiniasklaidai:
Erika Gerybaitė,
Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija
tel.: + 370 5 2658 358 tel. p.: Erika.Gerybaite@vmi.lt

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook