Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Atliekų surinkimo aikštelė, kurioje žydi gėlės

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Atliekų surinkimo aikštelė, kurioje žydi gėlės
2019-04-04

Balandis – švaros mėnuo. Po žiemos grėbiame kiemus, tvarkome balkonus, rūsius, keičiame padangas, atsikratome nereikalingų daiktų. Ištarti jiems „sudie“ galima nemokamai ir visiškai neskausmingai. 

Vakar lankėmės didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje, įsikūrusioje Šalčininkuose. Jeigu kažkam tokia vieta kelia nemalonių asociacijų, jis labai klysta. Aplinka iš tiesų tvarkinga, visos atliekos surūšiuotos, o gyventojus pasitinka besišypsanti atliekų priėmimo operatorė Renata ir pirmosios pavasario gėlės.


- Pastaruoju metu gyventojai vis dažniau naudojasi mūsų aikštelės paslaugomis. Ši paslauga tikrai populiarėja. Atsiranda daugiau žmonių, kurie nebijo atvažiuoti ir atvežti buityje susikaupusias atliekas, nori atsikratyti jų inteligentiškai ir be žalos gamtai. Pavyzdžiui, šiandien aikštelėje apsilankę gyventojai atvežė naudotas padangas, medienos, plastiko ir statybines atliekas, - sako atliekų priėmimo operatorė Renata, kartu aptarnaujanti ir Čiužiakampio žaliųjų atliekų aikštelę.Anot jos, 2018 m. Šalčininkuose veikiančioje atliekų priėmimo aikštelėje apsilankė 1692 asmenys, žaliąsias atliekas į Čiužiakampio kaime veikiančią aikštelę pristatė 204 asmenys. Kartais jas veža ir kaimyninio Vilniaus rajono gyventojai. Specialistė teigia, kad nebūna tokios dienos, kai čia neatvažiuotų žmonės. Norinčiųjų yra kasdien. Netgi žiemą gyventojai čia atveža atliekas: sausio mėnesį Šalčininkuose atliekas pristatė 80 asmenų, Jašiūnuose – 13, Eišiškėse – 20, vasarį lankytojų skaičius padidėjo ir Šalčininkuose atliekas atvežė 109 asmenys, Jašiūnuose – 28, Eišiškėse – 33, o kovo mėnesį Šalčininkuose – 174, Jašiūnuose – 59, Eišiškėse – 81. Pastaruoju metu į aikštelę atliekas pristato gyventojai tų daugiabučių, kuriuose vyksta renovacija. Dėl remonto darbų jie turėjo atlaisvinti rūsius ir balkonus, todėl į aikštelę atkeliavo neveikianti buitinė technika, seni dviračiai, baldai, kurie jau nepravers buityje.

 

Kas vyksta gyventojui atvykus į didelių gabaritų atliekų aikštelę? Atvežtos surūšiuotos atliekos turi būti sukrautos į jiems skirtas talpas. Nuo atvežtų atliekų kiekių priklauso, kiek vienas asmuo užtrunka aikštelėje, kartais jam tenka sugaišti apie 20 min. Vienam gyventojui nustatyti atliekų kiekiai, kuriuos jis gali palikti čia nemokamai kartą per metus. Iš viso aikštelėje įrengti 5 didžiuliai 30 kub. m konteineriai, 10 uždarų 10 kub. m konteinerių, du 7 kub. m konteineriai ir 3 atviri konteineriai. Vėliau užpildoma atliekų pristatymo deklaracija. 

Atmintinė atvežusiems atliekas į aikštelę

 Iš viso Šalčininkų rajone veikia trys didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės – Šalčininkuose (Vilniaus g. 3G), Eišiškėse (Malūno g. 20), Jašiūnuose (Turgaus g. 21). Jos išsidėsčiusios skirtingose rajono gyvenvietėse, kad jas galėtų pasiekti viso rajono gyventojai.Čia galima nemokamai priduoti pavojingąsias atliekas, tokias kaip klijai, lakai, dažai, stabdžių skysti, kuro ir tepalų filtrai ir pan. Priimamos medienos, popieriaus, plastiko, metalo, stiklo atliekos, gyventojai gali čia atvežti langų rėmus, duris, lovas, sofas, sekcijas, kėdes, čiužinius ir pan. Statybinės atliekos, tokios kaip betonas, plytelės, stiklo paketai, laminatas, linoleumas, gipso kartonas, stiklo ir akmens vata, kiliminės dangos – taip pat gali čia atkeliauti. Čia galima atvežti baterijas ir akumuliatorius, švarius drabužius ir tekstilę, dienos šviesos lempas, nebenaudojamą elektros ir elektroninę įrangą – televizorius, monitorius, šaldytuvus, mikrobangų krosneles, skalbimo mašinas, kompiuterius, elektrinius žaislus ir pan.

Kartą per metus kiekvienas gyventojas nemokamai gali atvežti ir palikti 4 lengvojo automobilio padangas, todėl nereikia ieškoti pamiškės ir slėpti jų gamtoje.

- Didelių gabaritų atliekų aikštelės – tai gyvenviečių švaros ir tvarkos užtikrinimo garantas. Jų dėka rajono gyventojai nemokamai gali priduoti buityje susikaupusius nereikalingus daiktus. Be to, aikštelių nauda kartais yra tiesiog nematoma, bet labai reikšminga vertinant pinigine išraiška, nes aikštelių dėka mažinamos mišrių komunalinių atliekų kiekiai ir jų surinkimo ir tvarkymo išlaidos. Deja, rajono pamiškės ir pakelės kartais atrodo nepatraukliai dėl neatsakingo gyventojų požiūrio, o gal ir dėl nežinojimo, kad išmesti nereikalingus daiktus nieko nekainuoja, - sako Komunalinio ūkio skyriaus ekologas Miroslav Neverkevič.

Žaliųjų atliekų aikštelėje iš gyventojų nemokamai priimamos biologiškai skaidžios sodų i parkų atliekos, t. y. išgenėtos šakos, sugrėbti labai, nušienauta žolė. 

ŠALČININKŲ RAJONO DIDELIŲ GABARITŲ ATLIEIKŲ SURINKIMO AIKŠTELĖS
Vilniaus g. 3G, Šalčininkai
Aikštelės darbuotojo tel. 8 615 81783
Darbo laikas:
II ir IV nuo 10.00 iki 19.00 val.
III ir V nuo 8.00 iki 17.00 val.
VI nuo 9.00 iki 15.30 val.
Pertrauka nuo 12.00 iki 12.30
Poilsio dienos – sekmadienis ir pirmadienis
  Malūno g. 20, Eišiškės
Aikštelės darbuotojo tel. 8 698 02836 
Darbo laikas:
II ir IV nuo 10.00 iki 19.00 val.
III ir V nuo 8.00 iki 17.00 val.
VI nuo 9.00 iki 15.30 val.
Pertrauka nuo 12.00 iki 12.30
Poilsio dienos – sekmadienis ir pirmadienis
  Turgaus g. 21, Jašiūnų k.
Aikštelės darbuotojo tel. 8 614 34062 
Darbo laikas
II ir IV nuo 10.00 iki 19.00 val.
III ir V nuo 8.00 iki 17.00 val.
VI nuo 9.00 iki 15.30 val.
Pertrauka nuo 12.00 iki 12.30
Poilsio dienos – sekmadienis ir pirmadienisInformaciją parengė Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook