Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Netradicinis bendruomenės užimtumas taikant įvairias technologijas

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Netradicinis bendruomenės užimtumas taikant įvairias technologijas
2019-03-13

Šiuo metu vienas švietimo keliamų uždavinių - išplėtoti mokyklos (šiuo atveju – universalaus daugiafunkcio centro) ryšius su vietos kultūra, užtikrinti jos perimamumą, UDC erdves padaryti prieinamas vietos bendruomenės poreikiams, kaimo UDC išplėtoti kaip vietos bendruomenėms atvirus kultūros, informavimo ir konsultavimo, savišvietos ar net turizmo centrus, plėtoti kraštotyros, kultūrinio turizmo programas (Švietimo gairės, 2002, p. 39, 55, 104).

Norint nors kiek padidinti žmonių užimtumą, 2019 m. sausio 31 d buvo organizuotas community workshop'as (CW, bendruomenės susirinkimas), kurio metu buvo išsiaiškintos bendruomenės poreikiai. CW metu sužinojome, kad mūsų bendruomenė labai domisi rankdarbiais, mielai iškeptų pyragą pagal naujovišką receptą, pasiūtų sijoną ar patalynės komplektą, įsijungtų kompiuterį, tačiau nebeturi tam įgūdžių. Susitikimo metu buvo nutarta, kad išsilavinę kaimo žmonės, labiau patyrę tam tikroje srityje, pamokys vieni kitus.Nuo vasario 12 d. Šalčininkų r. Jančiūnų universalus daugiafunkcis centras vykdo projektą pagal Active Citizens programą „Netradicinis bendruomenės užimtumas taikant įvairias technologijas”. Numatyti projekto tikslai ir uždaviniai: suburti tinklą žmonių, kurie padeda vieni kitiems pasiekti bendrų tikslų; propaguoti suaugusiųjų švietimą kaimo bendruomenei; suburti į vieną ratą ir skatinti jaunimo ir suaugusiųjų bendradarbiavimą; skatinti užimtumo galimybes kaimo vietovėje.Projektas yra skirtas skirtingo amžiaus kaimo bendruomenei, nuo mokyklinio iki pensinio amžiaus, skirtingos socialinės, amžiaus ir tautinės grupių atstovams.

Todėl, remiantis ankščiau minėtomis gairėmis, susirinkimo išvadomis, bendruomenės prašymu ir siekiant įgyvendinti žmonių svajones ir siekimus, buvo parašytas projektas, gautos lėšos mokymų organizavimui ir vykdymui.

Nuo projekto pradžios jau sėkmingai buvo įvykdyti siuvimo mokymai, kurie suteikė moterims naujų įgūdžių ir patobulino jau turimas žinias siuvimo srityje.

Mūsų kaimo jaunimas daug skaito, žiūri, domisi ir žino. Savo pomėgiais ir žiniomis panoro pasidalinti ir su kaimo bendruomene. Projekto dalyviams jie surengė neeilinį vakarą-žaidimą „Protmūšis“. Mokymų dalyvės yra moterys, o žaidimas vyko kovo pradžioje, „Protmūšio“ klausimai ir užduotys buvo orientuotos į moteris ir artėjančią Tarptautinę moterų solidarumo dieną: mada, grožis, kulinarija. Po azartiško, kupino aistrų ir teigiamų emocijų žaidimo, kurio metu moterys galėjo patikrinti savo žinias, „įjungti“ loginį mąstymą, „paaštrinti protą“, visi susėdo ragauti pačių gamintų blynų, spurgų ir kitų skanėstų, nes „Protmūšis“ sutapo su Užgavėnėmis. Ateityje mokymus planuojama paįvairinti rankdarbių idėjomis, surengti pyragų kepimo bei gėlių kompozicijų kūrimo mokymus.


Šalčininkų r. Jančiūnų universalaus daugiafunkcio centro informacija

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook