Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Meras Zdzislav Palevič: kad čia gyventų laisvi žmonės

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Meras Zdzislav Palevič: kad čia gyventų laisvi žmonės
2019-01-11

Tautos vienybės jausmas daro stebuklus. Lietuvos gyventojai, vieningai pasipriešinę sovietinei jėgai, tai įrodė 1991 metų sausį. Todėl sausio 13 – oji yra neužmirštuolės žiedu besidabinanti diena, kuri primena mums puoselėti ir branginti tautos vienybę.

Šįryt, sausio 11 d., Šalčininkų rajono languose degė atminimo žvakės, prie iniciatyvos jungėsi gyventojai, įmonės, įstaigos, švietimo įstaigos.Vakare Šalčininkų rajono savivaldybė ir Kultūros centras pakvietė gyventojus į Laisvės gynėjų dienos minėjimą, kuriame koncertavo Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Tomas Ambrozaitis), pakvietęs pasinerti į gyvos ir skambios dainos jūrą.

- Pirmiausia, susirinkome pagerbti žmones, žuvusius už mūsų Tėvynę, laisvę, mūsų žemę. Laisvė – tai didžiausias ir svarbiausias kiekvieno žmogaus ir tautos vertybė ir idealas, pagrindinis laimės ir gerovės šaltinis. Istorija įrodė, kad už laisvę reikia kovoti. Už ją kovojo mūsų seneliai, tėvai. Už ją, paaukota didelė kaina. Mūsų kartos ir jaunimo uždavinys – išsaugoti laisvę. 1991 metų sausį, gindami Lietuvą, žuvo 14 mūsų valstybės piliečių. Tas laikotarpis sukūrė mums galimybę įgyvendinti demokratijos, laisvės ir gerovės siekius, todėl privalome, esame įpareigoti savo darbais, savo gyvenimu, savo pavyzdžiu parodyti, kad turime drąsos ir didžiulį norą išsaugoti laisvė, - kalbėjo Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič kreipdamasis į susirinkusią publiką. – Linkiu mums visiems, kad siektumėme laisvės ir patriotizmo idėjų. Linkiu mums ir visai mūsų šaliai būti laisva, kad čia gyventų laisvi žmonės, - tęsė jis.

   
Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook