Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Dieveniškės: investicijos infrastruktūrai ir poilsiui

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Dieveniškės: investicijos infrastruktūrai ir poilsiui
2019-01-08

Dieveniškių seniūnija išsidėsčiusi pietrytinėje rajono dalyje, taip vadinamo Dieveniškių „apendicito“ arba „Dieveniškių kilpos“ teritorijoje, Lietuvos dalyje, beveik iš visų pusių apsuptoje Baltarusijos.

Seniūnija užima 207.3kv. km, čia gyvena per 2000 gyventojų, jai priklauso 65 gyvenvietės. Seniūnijos centras – Dieveniškės, miestelis, išsidėstęs 27 km nuo Šalčininkų ir skaičiuojantis apie 900 gyventojų.Komunaliniai reikalai

Panašiai kaip ir kitose rajono seniūnijose viena iš pagrindinių komunalinio ūkio veiklos sričių yra rajono kelių priežiūra. Šaligatvio statyba Geranionų gatvėje Dieveniškėse, be abejonės, teigiamai veikia viso miestelio įvaizdį, panašiai kaip ir Aido gatvės atkarpos asfaltavimas. Pozityvūs pokyčiai taip pat matomi ir kelių infrastruktūroje: asfaltbetonio dangos remontas Jurgelionių kaimo Mokyklos gatvėje, Mokyklos gatvės asfaltavimas Rudnioje, paskutinės Krakūnų kaimo Kaštonų gatvės atkarpos asfaltavimas. Į suremontuotų žvyrkelių sąrašą galima įtraukti tokius objektus kaip kelias Šarkačiai – Vežiakiemis, Milkūnai – Verseka, Pajurgelionys – Pliustai, Šarkaičiai – Vaišutkiemis, kelio atkarpa Kaziuliuose. Gyvenviečių išsidėstymas pasienio zonoje turėjo įtakos tam, kad tokie keliai kaip Albertina – Kačėnai ir Dieveniškės – Zajašiškės – Albertina buvo tvarkomi Valstybės sienos apsaugos tarnybos lėšomis.

Automobilių stovėjimo aikštelė Geranionų g.  Šaligatvis Geranionų g. 
Aido g. Dieveniškėse Mokyklos g. Jurgelionyse
Krakūnai, Kaštonų g.  Kelio atkarpa Kaziuliuose
Verseka Verseka
Įvažiavimas į Vaškelių kaimą  Beržų g. Jurgelionyse


Lietuvos automobilių kelių direkcija, suderinusi prioritetinių valstybinės reikšmės kelių sąrašą su Šalčininkų rajono savivaldybe, vykdo žvyrkelių ruožų asfaltavimo darbus rajono teritorijoje. Dieveniškių seniūnijoje užasfaltuoti net trys kelio Nr. 3915 ruožai: nuo Urelių iki Daulėnų, nuo Dieveniškių iki Prabaščiškių ir nuo Prabaščiškių iki Rudnios. 

Regioninis kelias Nr. 3915 prieš asfaltavimą Regioninis kelias Nr. 3915 po asfaltavimoApšvietimo srityje rekonstruotos apšvietimo linijos Šermukšnių ir Žaliojoje gatvėse Dieveniškėse.

Apšvietimo linija Šermukšnių g.  Apšvietimo linija Žaliojoje g. Kelis mėnesius vyksta Dieveniškių nuotekų valyklos modernizavimo darbai, kurie turi būti baigti 2019 m. Projekto įgyvendinimas įtakos objekto atitikimą ES reikalavimams ir turės teigiamos įtakos aplinkosaugai, užtikrins aukštos kokybės vandens tiekimą, efektyvumą, taupymą ir miestelio gyventojų gyvenimo kokybės kėlimą. Projekto vertė sudaro 202 tūkst. eurų.

Investicijos į sportą, švietimą ir rekreaciją

Pastaraisiais metais Dieveniškėse buvo investuojama į sporto, švietimo ir rekreacijos objektus.

Nedidelis ir jaukus lopšelio – darželio pastatas buvo atnaujintas Savivaldybės ir draugijos „Wspólnota Polska“ lėšomis. Čia veikia dvi grupės, kurias lanko per 30 vaikų. 2016 m. pastate pakeiti langai ir įėjimo durys, sustiprinta šoninė siena, suremontuotas stogo karnizas ir įrengti lietvamzdžiai. Praėjusiais metais buvo apšiltintas pastato fasadas, atnaujinta nuogrinda, įrengti šaligatviai. Remonto darbų tikslas – gerinti ne tik estetinį darželio vaizdą, bet ir įstaigos vidaus patalpų mikroklimatą, didinti darželio energinį efektyvumą.

Darželio pastatas prieš remontą Darželio pastatas po remontoDieveniškių universalios sporto aikštelės statybą vainikavo bendras Sporto departamento ir Šalčininkų rajono savivaldybės projektas. Tai dirbtinės poliuretano dangos aikštelė, kurioje galima žaisti rankinį ir tinklinį. Planuojama čia taip pat įrengti krepšinio krepšius. Gyventojams naudotis šis objektas perduotas praėjusių liepos viduryje. Kasdien čia galima stebėti futbolo arba tinklinio mėgėjų žaidimą. Projekto vertė – 57 tūkst. eurų, iš jų – 30 tūkst. – tai Savivaldybės įnašas.

Universali sporto aikštelė Dieveniškėse Sporto salė Dieveniškių A. Mickevičiaus gimnazijojeKita sportinė investicija Dieveniškėse – sporto salės remontas A. Mickevičiaus gimnazijoje. Projektas realizuotas Šalčininkų rajono savivaldybės ir draugijos „Wspólnota Polska“ lėšomis, jo vertė – 47 tūkst. eurų. Remonto darbų metu atliktas grindų, elektros ir apšvietimo instaliacijos remontas.

Atostogų pabaigą Dieveniškėse buvo pažymėta naujai įrengtos poilsio zonos šalia vietos tvenkinio atidarymu. Įrengti pėsčiųjų takai, pavėsinė, sutvarkytas paplūdimys, be jokios abejonės, tarnaus gyventojams kasdien, čia galima leisti laiko kaip ir nedidelėje kompanijoje, taip ir gausioje draugijoje. Ši vieta puikiausiai tinka renginiams o atviru dangumi, vienas iš jų – Šeimos šventė – rugpjūtį parodė gražią pradžią.

Poilsiavietė prie Dieveniškių tvenkinio Vaikų žaidimų aikštelė
Poilsio zonos atidarymas  Jaukia erdvę taip pat turi it mažiausi miestelio gyventojai. Dieveniškių bendruomenės centro iniciatyvos dėka Vietos gimnazijų teritorijoje, netoli universalios sporto aikštelės, įrengta vaikų žaidimų zona. Supynės, čiuožyklos, nameliai, laipiojimo sienelės, krepšinio židas, smėlio dėžės, suoliukai – visa tai turiningam mažųjų dieveniškiečių poilsiui. Projektas „Šeimos židinys“ įgyvendintas Kaimo bendruomenių veiklos rėmimo programos dėka. Projekto vertė – 4500 eurų, Savivaldybės įnašas – 12 proc.

- Jeigu galėčiau trumpai apibendrinti pastarųjų metų investicijas, tai turėčiau pastebėti savivaldybės pastangas dėl mūsų gyventojų gerovės. Ne visada pavyksta viskas ir iš karto, tačiau kasmet realizuojama daug projektų seniūnijos plėtros labui, - sako Dieveniškių seniūnijos seniūnė Česlava Marcikevič.

Žmonės – seniūnijos veiklos pamatas

Dieveniškių seniūnijoje trūksta verslo. Gyventojai išlaiko save iš mažesnių arba didesnių žemės ūkių ir paslaugų teikimo. Žemdirbystė nederlingose Dieveniškių dirvose galima vadinti Sizifo darbo, tačiau čia netrūksta gerų ir atsidavusių savo žemei žmonių. Vietos ūkininkai geranoriškai padeda seniūnijos darbuotojams ruoštis Derliaus šventei Šalčininkuose. Vietos renginių neatsiejami pagalbininkai – seniūnaičiaii, kurie Seniūnijos dienų arba Užgavėnių šventėse (tradiciniuose Dieveniškių renginiuose) visada rūpinasi vaišėmis susirinkusiai publikai. Jų dėka problemų sprendimas yra operatyvesnis ir , palaikomas nuolatinis ryšis su gyventojais ir gerose ir nepalankiose situacijose.

Neįkainojamas bendradarbiavimas

Nuo 2006 metų Dieveniškių seniūniją ir Ramomo apskritį sieja gražūs bendradarbiavimo ryšiai. Ištikimas jų vedlys – Kšištof Gorak (Krzysztof Górak), o pokyčiai apskrities valdymo struktūroje niekada neleido nutrūkti šiai gražiai tradicijai. Prie gerų ir ištikimų bičiulių taip pat galima priskirti Macejų Pražmo (Maciej Prażmo, draugija „Promujmy Kozłowo), kun. Darjuš Olender (Dariusz Olender) iš Radomo Šv. Jono Pauliaus II parapijos, Marjuš Čyžak (Mariusz Czyżak) ir Emil Vydra (Emil Wydra) iš Varšuvos komunikacijos departamento, kurie kartu su savo draugais kelis kartus per metus lankosi Dieveniškėse. Bendradarbiavimo ryšiai naudingi valdymo ir administravimo srityse, o taip pat prisideda prie vaikų ir jaunimo, suaugusiųjų grupių mainų. Šios veiklos dėka kasmet Dieveniškių švietimo įstaigų vaikai per Kalėdas ir Velykas gauna dovanėles. Maisto prekių rinkiniai skiriami nepasiturintiems seniūnijos gyventojams ir šeimoms.

Piligriminis žygis Dieveniškės - Norviliškės Piligriminis žygis Dieveniškės - Norviliškės
Bičiulių iš Radomo dovanos Dieveniškiečiai Varšuvoje- Manau, kad žmogiškieji ryšiai kiekvienoje srityje svarbūs. Seniūnija turi daug pagalbininkų, ištikimų draugų už jos ribų. Todėl jaučiamės stipresni ir labiau užtikrinti. Ir už tai savo darbuotojams, seniūnaičiams, gyventojams, rėmėjams esu labai dėkinga, - sako Dieveniškių seniūnijos seniūnė Česlava Marcinkevič.


Irena Kolosovska

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook