Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Naujos galimybės veržiasi į Jašiūnų dvarą

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Naujos galimybės veržiasi į Jašiūnų dvarą
2018-03-01

Šalčininkų rajono savivaldybės įgyvendintas tikslas renovuoti Jašiūnų dvarą ne tik pasiteisino, bet ir davė gražių vaisių. Šiuo metu Balinskių ir Sniadeckių užmiesčio rezidencija- tai turistų traukos objektas, vertingas istorine praeitimi ir turtingas organizuojama veikla.

Jašiūnų dvaras po atnaujinimo darbų atidarytas 2015 metų rudenį ir yra gausiai lankomas turistų, šiuo metu jame jau apsilankė apie 26 500 lankytojų. Dažniausi turistai – Vilniaus krašto gyventojai, tačiau vis dažnesni ir kitų Lietuvos regionų žmonės. Nemažai ekskursijų sulaukiama iš Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, čia taip pat lankosi Balinskių palikuonys iš Rusijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Šalčininkų kultūros centro kūrybingo požiūrio dėka Jašiūnų dvare verda turiningas koncertinis – kultūrinis gyvenimas. Dažną sekmadienį čia organizuojami klasikinės muzikos koncertai. Dvaro salėje skambėjo kamerinio orkestro „Cantus“, styginių kvarteto „Archi Quartett“, Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“, Lietuvos fleitų kvarteto, Lietuvos kamerinio orkestro, Čiurlionio kvarteto, Zbignevo Levickio ir kitų žinomų atlikėjų kūriniai.

Dvaro muziejus ir salės ne tik lankomos, bet ir pritaikytos konferencijoms bei kultūros renginiams, aprūpintos modernia technika. Pavasario – vasaros sezoną kai kurie renginiai persikelia į dvaro parką, mažąjį arba didįjį parterius. Tačiau Šalčininkų rajono savivaldybė, siekdama visapusiško dvaro patalpų atnaujinimo ir didesnio lankytojų susidomėjimo šiuo objektu, įgyvendina trečią projekto etapą.Šiuo metu restauratoriai atlieka nebaigtų tvarkyti autentiško interjero, langų ir durų apvadų, angokraščių puošybos detalių, sienų tapybos, dekoracinių dangų konservavimo ir restauravimo darbus. Visiškai kitaip atrodo didžioji konferencijų salė, kurioje tęsiami lipdinių auksavimo darbai.

Buvusios dvaro bibliotekos (šiuo metu muziejus) patalpose išlikę dviejų autentiškų koklių krosnių fragmentai. Pagal autentišką pavyzdį jau pagamintos ir įrengtos dvi koklių krosnys, suteikusios patalpoms jaukumo ir puošnumo, sugrąžinusios joms dvasią.

Šiandien Jašiūnų dvare įvyko susitikimas su baldų gamybos specialistais, kurio metu buvo aptarta patalpų aprūpinimo baldais koncepcija. Pagal realizuojamą projektą planuojama įsigyti Jašiūnų dvaro dvasią atitinkančius baldus, skirtus renginių organizavimui. Dviejose antro aukšto patalpose bus įrengti kultūrinių renginių ir seminarų bei konferencijų veiklai vykdyti skirti baldai, kurie ne tik atspindės 19 a. epochą, dvaro savitumą, bet kartu leis efektyviai panaudoti esamą potencialą.Dėl remonto darbų dvare teko riboti lankytojų skaičių, tačiau, anot vedėjo Kazimežo Karpičiaus, jau pavasariui suplanuota labai daug ekskursijų.


Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook