Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų rajono skyriaus 30-metis

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų rajono skyriaus 30-metis
2019-11-11


Šiemet Lietuvos lenkų sąjunga švenčia veiklos 30-metį. Šalčininkų skyriaus steigimo jubiliejinis renginys įvyko lapkričio 8 d. Šalčininkų kultūros centre kartu minint ir Lenkijos Nepriklausomybės dienos 101 – ąsias metines.

Į renginį atvyko Lietuvos lenkų sąjungos pirmininkas ir LR Seimo narys Michal Mackevič, Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje Konsulinio skyriaus sekretorė Irmina Szmalec, pirmasis Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų skyriaus pirmininkas Januš Obločinski, olimpinis čempionas Vladislav Kozakevič.Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų skyriaus pirmininkas ir Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič prisiminė, kaip prieš 30 metų užgimė Lietuvos lenkus vienijanti organizacija. Anot jo, prieš 30 metų įvairių profesijų, skirtingos gyvenimiškos patirties, politinių pažiūrų žmones sutarė dėl vieno – lenkas Lietuvoje turi gyventi garbingai: turėti teisę į savo žemę, kalbą, mokyklą, tikėjimą, kultūrą.

Lietuvos lenkų sąjungos pirmininkas Michal Mackevič įteikė padėkos raštus Šalčininkų skyriaus įkūrėjams, o taip pat aktyviausiems jo nariams.Savo ruožtu pirmasis Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų skyriaus pirmininkas Januš Obločinski prisiminė konkrečius žmones, kurie 1989 m. buvo atsidavę organizacijos įkūrimui ir aktyviai veikė. Ypatingus žodžius jis skyrė iniciatyvinei grupei, į kurios sudėtį įėjo Januš Obločinski, Zdzislav Palevič, Josif Rybak, Sofija Griaznova, Tegina Butko, a.a. Irena Šablinska , a.a. Stanislav Davlidovič ir Ryšard Matiekianec. 1989 m. pavasarį Šalčininkų rajono skyrių sudarė apie 2000 narių ir 50 būrelių. Šiandien jis vienija apie 1200 narių.


Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų skyriaus 30 – mečio proga Lenkijos Respublikos Senato maršalka Stanisław Karczewski atsiuntė sveikinimo laišką, kuriame dėkoja už tautinės tapatybės puoselėjimą ir aktyvią visuomeninę veiklą. 

Kartu su dainų ir šokių ansamblio „Solczanie“ choru publika sudainavo „Rotą“. Šventėje taip pat koncertavo vokalinis – vaidybinis ansamblis „Sonanto“ iš Varšuvos.

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook