Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Konferencija Stanislavo Moniuškos jubiliejaus proga

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Konferencija Stanislavo Moniuškos jubiliejaus proga
2019-04-10

Š. m. gegužės 5 d. vienam žymiausių lenkų kompozitorių Stanislovui Moniuškai sukaks 200 metų. Tai viena svarbiausių datų 2019 metais, pavadintais ir paskelbtais kompozitoriaus garbei Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato sprendimais ir globojamais UNESCO.

Stanislavo Moniuškos jubiliejus yra ypatingai svarbus Šalčininkų rajono bendruomenei, ypač S. Moniuškos menų mokyklai, pavadintai lenkų nacionalinės operos kūrėjo, Varšuvos didžiojo teatro direktoriaus, dirigento, kompozitoriaus garbei.

Šia proga Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos GII klasės mokinių ir lenkų kalbos mokytojų Lilijos Kutyš, Ivonos Novikevič ir Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos iniciatyva balandžio 10 dieną Šalčininkuose surengta Stanislovui Moniuškai skirta konferencija.

Renginiu siekiama priartinti S. Moniuškos asmenybę ir didžiojo kompozitoriaus kūrinius. Susitikimas atskleidė jo giminystės ryšius, gyvenimo aplinkybes ir kūrybos bruožus, operų „Halka” ir „Straszny dwór” svarbą, kalbėta apie tai, kaip sunkiu metu, po Lenkijos padalijimo, Stanislovas Moniuška stengėsi išsaugoti lenkų kalbą ir mūsų tradicijas. Kartu 13 skaitovų parodė savo viešo kalbėjimo gebėjimus, kuriuos vertino speciali komisija. Tai devintasis tokio pobūdžio Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos renginys, kai mokinių žinių ir viešojo kalbėjimo tikrinimas remiasi tam tikra tema.

 

Konferencijoje dalyvavo Šalčininkų rajono mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, švietimo ir sporto skyriaus specialistė Halina Smykovska, Šalčininkų lenkų trečiojo universiteto pirmininkas Antoni Jankovski.

- Susitikimas vienija du tikslus: pirmiausia siekiama parodyti tai, kaip atrodo viešas kalbėjimas, o kitas tikslas – pristatyti Stanislovo Moniuškos asmenybę. Manau, kad tai yra geras sumanymas, kuris leis mokiniams pristatyti gražų kalbėjimą lenkų kalba, o visiems mums – atskleis didžiojo kompozitoriaus asmenybę, - pasakė Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič.

Po pranešimų skaitymo rajono vicemerė Jadvyga Sinkevič linkėjo mokiniams puoselėti taisyklingą lenkų kalbą ne tik renginių metu, bet ir per pamokas, kasdieniame gyvenime.Irena Kolosovska

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook