Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Kokių specialistų reikia 2018 metais?

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Kokių specialistų reikia 2018 metais?
2018-03-29

Vakar Vilniaus teritorinės darbo biržos Šalčininkų skyriaus specialistai pristatė socialiniams partneriams darbo rinkos prognozes ir įsidarbinimo galimybės Vilniaus apskrityje 2018 m.

Siekdama numatyti pokyčius Darbo birža kasmet atlieka darbdavių apklausą ir rengia įsidarbinimo galimybių barometrą bei pristato darbo rinkos prognozę. Praėjusių metų pabaigoje Vilniaus apskrityje buvo apklausta 618 smulkių ir vidutinių įmonių vadovų, kurie atsakė į klausimus apie perspektyvas 2018 metams, darbuotojų skaičių, steigiamas ir likviduojamas darbo vietas, darbuotojų paklausą. Atlikus apklausą paaiškėjo, kad dirbančiųjų skaičius Vilniaus apskrityje padidės 3,6 proc. Daugiausia darbo vietų planuojama įsteigti paslaugų sektoriuje.Numatoma, kad 2018 m. paklausiausi bus informacinių technologijų, slaugos specialistai, taikomųjų programų kūrėjai, gydytojai, auklėtojai ir socialiniai pedagogai, ikimokyklinio ugdymo pedagogai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto vairuotojai, statybininkai, betonuotojai, apdailininkai, plytų mūrininkai, tinkuotojai, suvirintojai, siuvėjai, virėjai, kepėjai ir konditeriai, pardavėjai, autobusų ir troleibusų vairuotojai, elektromechanikai ir elektromonteriai.

Šalčininkų jaunimo darbo centro specialistė Anastasija Svorobovič akcentavo, kad daugiausia darbo pasiūlymų sulauks kvalifikuoti paslaugų sektoriaus darbuotojai.

Vilniaus teritorinės darbo biržos Šalčininkų skyriaus vedėja Liana Rybak pabrėžė darbo jėgos pasiūlos ir paklausos skirtumus.

- Skaičiai parodo, kad praktiškai septyni darbdaviai laukia vieno specialisto. Problemos nėra su įdarbinimu, problema - socialinės žmonių problemos, dėl kurių jie negali eiti dirbti arba prarado savo darbo įgūdžius, - kalbėjo Šalčininkų skyriaus vedėja Liana Rybak.Anot jos statybos profesijų atstovų darbdaviai ieško 7 kartus daugiau, negu jų kreipiasi į darbo diržą, maisto ruošimo specialistų reikia 3 kartus daugiau, o suvirintojų net 8 kartus daugiau. Vedėja Liana Rybak taip pat informavo, kad siekiant efektyvaus Šalčininkų rajono bedarbių perkvalifikavimo, apmokymo ir įtraukimo į darbo rinką, Žirmūnų darbo rinkos mokymų centras organizuos savo veiklą Šalčininkuose, todėl gyventojai galės efektyviau dalyvauti šioje priemonėje.

Įsidarbinimo galimybių barometras Lietuvoje

Įsidarbinimo galimybių barometras Vilniaus apskrityje


Informaciją parengė Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook