Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Gyventojams palankus sprendimas dėl vandens tiekimo kainų

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Gyventojams palankus sprendimas dėl vandens tiekimo kainų
2018-02-27

Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai vienašališkai nustačius didesnes kainas už geriamąjį vandenį ir nuotekų tvarkymą UAB „Tvarkyba“ vartotojams, Šalčininkų rajono savivaldybė nusprendė padengti esamų ir nustatytų kainų skirtumus fiziniams vartotojams, todėl jie mokės už centralizuotai tiekiamą vandenį ir centralizuotai tvarkomas nuotekas kaip ir iki šiol.

Savivaldybės subsidija taikoma fiziniams vartotojams, neturintiems įsiskolinimų už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas daugiau kaip už tris mėnesius.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos sprendimu nuo kovo 1 dienos gyventojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute, kaina būtų pabrangusi apie 38 proc. ir sudarytų 2,26 (be PVM) Eur už kub. m, o individualiuose namuose už vandenį ir nuotekų tvarkymą gyventojai mokėtų 2,09 (be PVM) Eur už kub. m. Tačiau Savivaldybės sprendimu fiziniams vartotojams kaina nedidėja, brangiau mokės juridiniai asmenys.

Paslaugų kainą (esant centralizuotam vandens tiekimui ir nuotekų tvarkymui) bute sudaro mokestis už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą, t. y. 0,774+0,932 = 1,71 Eur už kub. m (su PVM), o paslaugų kainą individualiame name (esant centralizuotam vandens tiekimui ir nuotekų tvarkymui) – 1,55 Eur už kub. m (su PVM) – taip pat sudaro mokestis už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą, t. y. 0,702 + 0,847 Eur už kub. m. Fiziniams vartotojams, kuriems tiekiama tik centralizuota geriamojo vandens tiekimo paslauga (be centralizuotos nuotekų tinklų paslaugos), geriamojo vandens kaina taip pat nedidės.Parsisiųsti kainyną


UAB „Tvarkyba“ vartotojų situacija yra skirtinga, nes dalis gyventojų gauna ir centralizuotas vandens tiekimo, ir nuotekų tvarkymo paslaugas, kita dalis – tik vandens tiekimo paslaugas, bet esama ir vartotojų, kurie moka tik už nuotekų tvarkymo paslaugas. Komunalinio ūkio skyriaus duomenimis, 700 vartotojų gauna paslaugas butuose, tik už vandenį individualiuose namuose moka 1029 vartotojų, už vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas individualiuose namuose – 89 vartotojai.

Remiantis Lietuvos Respublikos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymu geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinės kainos perskaičiuojamos kiekvienais metais.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2018 m. sausio 18 d. nutarimas Nr. O3E-13 „Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Tvarkyba“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų vienašališko nustatymo“

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook