Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Fotoreportažas: nematyta Paulavos respublika

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Fotoreportažas: nematyta Paulavos respublika
2019-08-01

Šiandien kviečiame jus virtualiai pasižvalgyti po Paulavos respubliką ir pamatyti tai, ko paprastai Jums išvysti nepavyks.

Šį pavasarį lankytojų akims atsivėrė kitoks vaizdas negu įprasta – baigti Paulavos respublikos ledainės tvarkybos darbai. Šalčininkų rajono savivaldybė svarsto galimybę panaudoti šį pastatą muziejininkystės veiklai. Tačiau šįkart kalba ne apie tai. Šiandien kviečiame pasižvalgyti po šią neįprastą ir istorija pulsuojančią vietą.


Ar žinote, kad ...

... iki Paulavos respublikos įkūrimo tose žemėse gyvenantys valstiečiai langus užtraukdavo džiovintomis kiaulių pūslėmis, o Paulavos respublikos gyvavimo laikais ne tik galėjo įsigyti stiklo, bet ir išsikeldavo dūmtraukius ir trobų sienas nusidažydavo baltai?

... buvusios Paulavos respublikos teritorijoje, į pietvakarius nuo rūmų liekanų, yra išlikusios buvusios dekoratyvios kanalų sistemos žymės?

... Paulavos respublikoje filmuotas 2013 m. išleistas vokiečių mini serialas „Mūsų motinos, mūsų tėvai“, o 2015 m. čia pat BBC filmavo žymiojo romano „Karas ir taika“ ekranizaciją? Nuotraukos iš filmavimo aikštelės 

... Paulavos ledainėje esanti ledui laikyti skirta duobė yra net 3 m gylio? O atlikti tvarkybos darbus statybininkams trukdė ledainės griuvėsiuose gyvenusios ir juos saugojusios bitės? Nesijaudinkite dėl bitučių, jos buvo saugiai išgabentos į vieną iš mūsų rajono ūkių.

... Povilas Ksaveras Bžostovskis rūpinosi Paulavos respublikos gyventojų švietimu ir sveikata – ne tik pasikvietė felčerį, mokytojus, organizuodavo akademines dienas, bet pats parengė ir išleido ūkininkavimo ir higienos pagrindų vadovėlius.

... 1989 m. Paulavos dvaro liekanos perduotos Lietuvos Martyno Mažvydo nacionalinei bibliotekai, planavusiai čia įrengti knygų saugyklas, skaityklas. 2010 m. Šalčininkų rajono savivaldybei pavyko perimti turtą savo nuosavybėn ir 2012 m. pritaikyti teritoriją lankymui.


Atvykus į Paulavos respubliką čia norisi grįžti vėl ir vėl... Atvykite ir Jūs. 

Daugiau nuotraukų rasite čia. Inesa Suchocka
Erika Sudnicka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook