Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Filmas „Paulavos respublika“ Šalčininkuose!

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos
Filmas „Paulavos respublika“ Šalčininkuose!
2016-11-23

Šiandien komandos „Šalčios šaltinis” sukurtas filmas „Paulavos respublika“ pagaliau buvo pristatytas Šalčininkų kultūros centre.

Į filmo premjerą atvyko Šalčininkų rajono mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak ir jo pavaduotoja Beata Petkevič, Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos komandos „Šalčios Šaltinis“ palaikyti atėjo direktorė Irena Volska, pedagogai ir draugai, tėvai.Prieš pristatydami savo kūrinį komandos „Šalčios šaltinis“ nariai ir jų koordinatorė mokytoja Ana Nester pristatė susirinkusiems filmo sukūrimo istoriją, filmavimo užkulisius, dalyvavimą tarptautiniame projekte, kūrybingi gimnazistai scenoje šoko ir dainavo. Ilgai laukta renginio akimirka – filmo pristatymas.

-Aš nelabai pažinojau Šalčininkų ir staiga atradau fantastišką kraštą, mielus žmones, su kuriais turėjau progą savaitę dirbti. Kai mane pristato kaip režisierių, noriu prieštarauti, nes jaunimas viską padarė patys, mes buvome tik asistentai. Jie sugalvojo filmo scenarijų ir idėją. Paskutinę akimirką paaiškėjo, kad aktorius, turėjęs filme vaidinti tėvą negalės atvykti, ir aš turėjau tai padaryti pats. Filmas yra labai nuoširdus ir informatyvus, - kalbėjo Vytautas V. Landsbergis. – Šie jauni žmonės yra idealistai, romantikai, ir būkit tokie, - kreipdamasis į komandos narius tęsė jis.


Dalyvaudami projekte „Gyvenu laisvai“ kūrybingi Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos mokiniai sukūrė 17 minučių vaidybinį filmą apie Šalčininkų rajono teritorijoje gyvavusią unikalią „respubliką“. Tai filmas apie pagarbą savo kraštui ir didingą jo istoriją, apie grafo Povilo Ksavero Bžostovskio demokratinį požiūrį į valstiečius, suteiktas asmens laisves, paprastų žmonių švietimą ir jų atsidavimą savo žemei. Filme vaizduojamas ir tragiškas Paulavos respublikos likimas – jos likvidavimo aplinkybės, pasekmės, valstiečių kova už savo laisvę ir žemę.


-Filmavimo aikštelėje mūsų mokiniai debiutavo, bet įsijautė į istorinį kontekstą ir rekonstravo to laikmečio dvasią. Rezultatas – fantastiškas. Šiame projekte buvo svarbus ne tik rezultatas, bet ir pats kūrybos procesas. Labai džiaugiuosi, kad su dideliu entuziazmu įsitraukėte į filmo kūrimą, projekto realizavimą. Turėjau progą būti kartu su Jumis per filmo apdovanojimą ir mačiau Jūsų veiduose didžiulę laimę. Jūs tikrai esate verti geriausiųjų titulo. Jūs geriausi! – kalbėjo Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos direktorė Irena Volska kreipdamasi į kūrybingus jaunuolius.

Mokinių, dalyvavusių projekte, tėvų vardu kalbėjo Danieliaus Sitnikovo mama Regina, dėkojusi režisieriams  ir visai filmavimo grupei už pagalbą jaunimui, už kūrybingą ir darbingą atmosferą, už skirtą laiką ir draugystę.Kreipdamasi į jaunimą Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič pabrėžė, kad sukurtas filmas apie unikalią Paulavos respubliką liudija ir apie Šalčininkų rajono išskirtinumą.

-Šis filmas leido suprasti, kad mes esame unikalūs, turime unikalią istoriją, ir parodė visai Lietuvai, koks turtingas istorija yra Šalčininkų rajonas. Dalyvaudami šiame projekte jauni žmonės gavo labai svarbų įrankį, kuris jiems pravers ateityje. Šiandien projektas nesibaigia, tai tik pradžia: kažkas pasirinks darbą kultūros srityje, kažkas rašys knygas, vaidins. Džiaugiuosi, kad turime tokius talentingus ir kūrybingus jaunus žmones, - Kalbėjo Beata Petkevič.

Didelį kūrybinį darbą kartu su projekto dalyviais atliko režisieriai Vytautas V. Landsbergis, Ramunė Rakauskaitė, operatorius Rytis Kurkulis, garso režisierė Iveta Macevičiūtė, montažo režisierius Kostas Radlinskas, kostiumų dailininkė Neringa Keršulytė, grimerė Bitė Mataitienė, aktorius Dalius Jančiauskas.Režisieriaus asistentė - Agata Černis

Pliauškė - Liana Mikilevič

Kostiumų dailininkės asistentės - Mirena Stasilo, Sabina Butrimovič

Scenarijaus tęstinumas - Ivona Ulbin

Scenarijus - Viktorija Smachtina, Sabina Butrimovič, Mirena Stasilo

Dienoraščio dailininkės - Sabina Butrimovič, Mirena Stasilo

Rekvizito asistentės - Liana Mikilevič, Ivona Ulbin

Projekto koordinatorė - Ana Nester

Mokytoja - Violeta Bogdiun

Dainos atlikėjas - Albertas Žolnerovič

Vaidino:

Mergina -Viktorija Smachtina

Arklininkas - Damian Piotr Snarski

Klierikas - Herman Pantiuchov

Dienorašcio skaitovė - Alicija Duchnevič

Paulavos gyventojai: Viktorija Papachina, Milena Rogoža, Ivona Šiškovska, Eleonora Kočan, Sabina Butrimovič, Evelina Četyrkovska, Jovita Šiškovska, Mirena Stasilo, Ivona Ulbin, Liana Mikilevič, Ana Nester, Violeta Bogdiun.

Žandarai: Albertas Žolnerovič, Deivid Rimpa

Plėšikai: Daniel Sitnikov, Tomas Nester

Povilas Ksaveras Bžostovskis - Dalius Jančiauskas (aktorius)

Tėvas -Vytautas V. Landsbergis


Komandos „Šalčios šaltinis“ nariai: Gabriela Gerasimovič, Alicija Duchnevič ,Viktorija Papachina, Agata Černis, Albertas Žolnerovič, Gabriela Petrašun, Viktorija Smachtina, Milena Rogoža, Ivona Šiškovska, Eleonora Kočan, Sabina Butrimovič, Evelina Četyrkovska, Jovita Šiškovska, Mirena Stasilo, Ivona Ulbin, Liana Mikilevič, Edvin Miloš, Tomaš Ginevič, Evelina Ana Jasinska, Daniel Sitnikov, Tomas Nester, Albiert Suckiel, Rafal Pieško, Tomas Jundo, Dominykas Korklinevskis, Herman Pantiuchov, Damian Piotr Snarski, Sabina Zdanovič, Sandra Viažel, Monika Marcinkievič, Edvin Vasilevskij.


Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook