Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Etnokultūrinis ugdymas Šalčininkų r. Baltosios Vokės lopšelyje-darželyje

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Etnokultūrinis ugdymas Šalčininkų r. Baltosios Vokės lopšelyje-darželyje
2017-12-05

Šalčininkų rajono Baltosios Vokės lopšelis-darželis – tai daugiakultūrinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaiga. Čia nuolat vyksta įvairūs renginiai, šokami lietuvių, lenkų, rusų liaudies šokiai, dainuojamos lietuvių ir lenkų liaudies dainos. Visose amžiaus grupėse vaikai ugdomi visapusiškai, ypatingą dėmesį skiriant lietuvių etnokultūriniam ugdymui, nes lietuviams svarbu pažinti savo tautines šaknis, o kitų tautybių vaikams – savo Tėvynės kultūrą, papročius ir tradicijas.


Lapkričio 29 dieną Šalčininkų rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams buvo surengtas metodinis užsiėmimas „Etnokultūrinis ugdymas per lietuvių liaudies pasakų inscenizaciją“. Užsiėmimo metu vaikai vaidino lietuvių liaudies pasaką „Vištytė ir Gaidžiukas“ ir perteikė ją lietuvių liaudies sutartinėmis, dainomis, rateliais, žaidimais ir šokiais. Renginyje dalyvavo 3-ų grupių vaikai – lietuvių priešmokyklinė grupė „Nykštukai“, lenkų priešmokyklinė grupė „Mikė Pūkuotukas“ ir lietuvių ikimokyklinio ugdymo grupė „Kiškučiai“ – viso keturiasdešimt aštuoni 3-6 metų amžiaus vaikai. Prie renginio ruošimo prisidėjo auklėtojos, meninio ugdymo pedagogės, logopedė ir Baltosios Vokės lopšelio-darželio administracija. Vaikučiams buvo įdomu mokytis naujų liaudies dainelių ir šokių, kurių jie nebuvo dar matę ir girdėję. Taip pat vaikams labai patiko vaidinti – įsikūnyti į Vištytės, Gaidelio, Lazdyno, kiškučių, voveraičių, ožkų, piemenėlių ir šeimininkių personažus.


Etnokultūrinis ugdymas yra labai svarbus, ypač ankstyvajame amžiuje. Lietuvių kultūroje labai daug dainelių, ratelių, žaidimų ir šokių vaikams – jie mokosi darbo grupėse vaidybos, vaizdavimo meno, lietuviškų tradicijų ir papročių, lavina kalbą, ugdo suvokimą apie gyvūnus ir įvairias šventes. Skiriant pakankamai laiko etnokultūriniam ugdymui vaikai jį priima, kaip savaime suprantamą ugdymo ir savo gyvenimo dalį, tuo pačiu puoselėjamas ir tautinis tapatumas.

   
Baltosios Vokės lopželio-darželio meninio ugdymo vadovė Julija Butko

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook