Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Dieveniškių gimnazijos 90-asis jubiliejus

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Dieveniškių gimnazijos 90-asis jubiliejus
2018-12-19

Š. m. gruodžio 20 dieną sukaks lygiai 90 metų, kaip Dieveniškėse pradėjo veikti Adomo Mickevičiaus mokykla. Šios ypatingos metinės paminėtos trečiadienį, gruodžio 19 dieną. 


Įnešus vėliavą ir sugiedojus tautinį ir mokyklos himnus žodis buvo suteiktas gimnazijos direktorei Danutai Anichovskai, kuri nuoširdžiai pasveikino atvykusius svečius ir pristatė švietimo įstaigos istoriją. Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazija veiklą pradėjo 1928 metais, kaip Adomo Mickevičiaus viešoji visuotinė III laipsnio mokykla. Po keleto metų ji prarado pavadinimą ir tik 2008 metais, minint įstaigos 80-ąjį jubiliejų, mokyklai buvo sugrąžintas didžiojo globėjo – Adomo Mickevičiaus – vardas.


– Paskutiniai 10 mūsų veiklos metų buvo ypatingai turtingi įvykiais – 2012 metais mokykla gavo savo emblemą, 2015 metais – gimnazijos statusą, 2017 – buvo pašventinta mokyklos vėliava. Esu labai dėkinga savo bendradarbiams už atsidavusį darbą, tėvams už bendradarbiavimą, o mokiniams – už pastangas moksluose. Sudarome darnią bendruomenę, kuri vertina ankstesnių pedagogų ir mokinių kartų darbus, bei stengiasi įstaigos istorijoje taip pat palikti gerą pėdsaką, - kalbėjo gimnazijos direktorė Danuta Anichovska, pradedama šventę naujai suremontuotoje sporto salėje.


Renginyje dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič kartu su šio skyriaus specialistais, Dieveniškių seniūnė Česlava Marcinkevič, Dieveniškių parapijos kunigas klebonas Domas Valančiauskas, Kielcų seniunijos delegacija iš Lenkijos, rajono švietimo įstaigų direktoriai, absolventai, buvę mokyklos darbuotojai ir daug kitų asmenų, bendradarbiaujančių su gimnazija.


Garbaus jubiliejaus proga gimnazijos mokiniai, vadovaujami savo mokytojų, paruošė programą, kurios metu žodžiu, šokiais ir dainavimu nusilenkė šlovingai mokyklos praeičiai. Meninės programos metu skambėjo Adomo Mickevičiaus kūrinių ir biografijos ištraukos, persipynė poeto ir jo bičiulių prisiminimai, skambėjo mėgstamiausios žynio giesmės.

Po koncertinės dalies žodis suteiktas renginio svečiams.


– Kiekvienas jubiliejus sugrąžina mus į praėjusius metus, verčia susimąstyti. Vertinant 90 mokyklos gyvavimo metų, turime moralinę teisę sakyti, kad nesutepėme gero Dieveniškių mokyklos vardo ir ilgamečio žmonių, įdėjusių širdį į jos veiklą, įdirbio. Tuo galime džiaugtis, ir šiandien už tai nuoširdžiai Jums dėkoju. Norėčiau palinkėti labai trumpai – nugyventi iki sekančio jubiliejaus. Ši užduotis nelengva, žinant demografines, švietimo, politines realijas, bet 100-asis mokyklos jubiliejus Jus tam įpareigoja. Tam, kad tai įvyktų, turite neprarasti vilties, drąsos ir dirbti, dirbti, dirbti, - kalbėjo Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič.


Sveikinimus išsakė ir dovanas direktorei įteikė ir kiti svečiai, o renginiui pasibaigus visi buvo pakviesti vaišių su tortu.Irena Kolosovska

 

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook