Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Dėl socialinės paramos mokiniams teikimo

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Dėl socialinės paramos mokiniams teikimo
2018-08-09

Atkreipiame tėvų dėmesį, kad nuo liepos 1 d. tėvai, kurių vaikai mokosi pagal bendrojo lavinimo (pradinio, pagrindinio, vidurinio ar specialiojo ugdymo) ar priešmokyklinio ugdymo programas, gali teikti prašymus Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos seniūnijose dėl mokinių nemokamo maitinimo mokykloje ir paramos mokinio reikmenims įsigyti.

Kreipiantis reikia užpildyti prašymą-paraišką socialinei paramai mokiniams gauti ir pateikti reikalingus dokumentus: šeimos narių pažymas apie pajamas (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius arba kreipimosi mėnesį) bei atsižvelgiant į aplinkybes, kitus, teisės aktais nustatytus dokumentus, reikalingus socialinei paramai mokiniams skirti.

Prašymas-paraiška gali būti pateikta:
- asmeniškai seniūnijoje;
- prisijungus prie Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (www.spis.lt)

Nemokami pietūs ir mokinio reikmenys skiriami mokiniams, kai pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 1,5 Valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio (183 Eur).

Nemokamas maitinimas mokiniams gali būti skiriamas ir kitais, Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos 2016 m. kovo 31 d. sprendimu T-363 patvirtinto Socialinės paramos mokiniams organizavimo, paramos mokinio reikmenims įsigyti ir mokinių nemokamo maitinimo Šalčininkų rajono mokyklose skyrimo tvarkos aprašo 9 punkte nustatytais atvejais, kai: mokinys auga su vienu iš tėvų, šeimoje auga 3 ir daugiau vaikų, tėvai (vienas iš tėvų) ar mokinys, dėl kurio kreipiamasi, turi negalią ar sunkiai serga, mokinys yra patyręs socialinę riziką, įvykus stichinei nelaimei, padariusiai žalą bendrai gyvenančių asmenų turtui, sveikatai, vieno iš tėvų mirties atveju. Šiais atvejais nemokamas maitinimas skiriamas jeigu pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 2 VRP dydžių (244 Eur).

Nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojus Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimams, skiriant paramą mokiniams į asmenų, auginančių vaikus, pajamas nebeįskaitoma išmoka vaikui bei dalis uždirbamų pajamų (DU):

20 proc. (DU), kai bendrai gyvenantys asmenys, augina vieną ar du vaikus (įvaikius);
25 proc. (DU), kai bendrai gyvenantys asmenys, augina tris ir daugiau vaikų (įvaikių);
30 proc. (DU), kai asmuo vienas augina vieną ar du vaikus (įvaikius);
35 proc. (DU), kai asmuo vienas augina tris ir daugiau vaikų (įvaikių).

Nemokami pietūs skiriami nuo mokslo metų pradžios iki mokslo metų pabaigos.

Dėl socialinės paramos mokinio reikmenims įsigyti (57 Eur) prašymą reikia pateikti iki 2018 m. spalio 5 d.

Kilus klausimams prašome kreiptis į Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos seniūnijas arba į Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyrių, Vilniaus g. 49, Šalčininkai (108 kab.), tel. (8 380) 20 215 el. p. socparama@salcininkai.lt .

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook