Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Dainava – plačių pievų seniūnija

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Dainava – plačių pievų seniūnija
2019-01-15

Dainava – administracinis Dainavos seniūnijos centras, kaimas Šalčininkų rajono vakarinėje dalyje, į šiaurę nuo Eišiškių. Seniūnijos plotas – 54,9 kv. km, čia gyvena 1020 žmonių, 400 iš jų – Dainavos gyventojai. Didesnę seniūniją sudarančių 17 – os gyvenviečių dalį sudaro maži kaimai. Nuo 2013 metų seniūno pareigas eina Stanislav Vysocki.

Tvarkingos sodybos – seniūnijos vizitinė kortelė

Dainavos seniūnija yra viena mažiausių Šalčininkų rajone. Sudaranti mažos salelės rajono pakraštyje įvaizdį ji gali būti vietos gyventojų sodybų tvarkingumo pavyzdžiu. Kaip Dainavoje, taip ir Vėžionyse, arba kitose mažesniuose kaimuose dėmesį traukia išpuoselėtos namų valdos, švarūs kiemai ir šiukšlių trūkumas pakelėse. Vietos sodybos drąsiai gali varžytis dėl gražiausiųjų titulo kasmetiniame Šalčininkų rajono savivaldybės organizuojamame konkurse „Gražiausia sodyba“. Tokie namų ūkiai įrodo, kad gražiam kiemui įrengti nebūtinos didelės investicijos, tačiau reikia įdėti daug darbo ir išmonės. Kaip matyti, seniūnijos gyventojams puikiai sekasi.

Reginos ir Česlavo Kurkulionių sodyba (Užuklonių k., Dainavos sen.)
2016 m. konkurso "Gražiausia sodyba" I vietos nugalėtoja
kaimo sodybų kategorijoje
 Komunaliniai reikalai – seniūnijos veiklos prioritetas

Keliai ir apšvietimas – tai darbai, reikalaujantys nuolatinės priežiūros. Dar visai neseniai visi keliai, vedantys į seniūnijos kaimus, buvo žvyruoti. Šalčininkų rajono savivaldybės kelių metų pastangų dėka situacija pasikeitė, nes realizuojamas žvyrkelio Vėžionys – Dainava – Pabarė – Butrimonys asfaltavimo projektas. Kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Šalčininkų rajono savivaldybė ne kartą kreipėsi dėl šio kelio asfaltavimo. Didelė ir brangi investicija pasitarnavo gyventojų gyvenimo kokybės gerinimui, o taip pat seniūnijos ir viso rajono plėtrai. Tai viena didžiausių kelių investicijų ne tik seniūnijoje, bet ir rajone.

Užasfaltuotas kelias, vedantis į Dainavos kaimą Apšvietimo įrengimas Dainavoje
Kelio Dainava - Juršiškės remontas Apšvietimo įrengimas Juršiškių kaime
Apšvietimo įrengimas NaujadvaryjeĮ pastaruoju metu suremontuotų žvyrkelių sąrašą galima įtraukti kelius Juršiškės – Miletiškės, Dainava – Juršiškės, o taip pat Sodų ir Senoji gatvės Pajuodupyje. Suremontuota asfaltbetonio danga Dainavoje, Naujojoje gatvėje, o Juršiškėse remontuojant kelią kartu įrengtas apšvietimas. Apšvietimo linijos Dainavos seniūnijoje veikia šešiose gyvenvietėse, prieš dvejus metus nauja apšvietimo linija įrengta ir Naujadvaryje. Atlikta apšvietimo linijos rekonstrukcija Dainavoje, Sodų g.

Investicijos vietos infrastruktūros gerovei

Nauji šaligatviai, apželdinta teritorija, įrengti gėlynai – taip pasikeitė teritorija prie vietos seniūnijos. Šie darbai, be abejonės, pagrąžino gyvenvietę. Taip pat remonto darbų metu seniūnijos pastate įrengta nuotekų sistema ir sanitariniai mazgai. Projekto vertė – 24 tūkst. eurų.

Seniūnijos teritorijos tvarkymas  2018 m. atlikto mokyklos stogo remonto dėka pagerėjo įstaigos vidaus patalpų mikroklimatas. Realizuojant projektą taip pat atnaujintos lubos. Investicijos vertė – 15 tūkst. eurų. 

Dainavos pagrindinės mokyklos stogo remontasDainavos seniūnijoje turistinių objektų ne per daugiausia. Tyla, ramybė ir grynas oras – tai seniūnijos privalumai. Į šiaurės vakarus nuo Dainavos buvusi Sveckevičių dvarvietė. Dabar jau išnykusiame dvare gimė lietuvių raštijos pradininkas Stanislovas Rapolionis (1485 – 1545). Jis mokėsi vienoje iš parapinių mokyklų Eišiškėse, vėliau – Vilniuje, 1528 – 1521 metais tęsė mokslus Krokuvos Akademijoje. S. Rapolionis profesoriavo Karaliausčiaus universitete, kuriame dėstė teologiją, buvo teologu ir dvasininku. Rapalionių dvaro liekanos buvo sunaikintas sovietmečiu atliekant melioraciją. Vietos kapinėse palaidoti jo tėvai – iki mūsų dienų išliko antkapiai.

Irena Kolosovska

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook