Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :„Daina prie Šalčios“ skambėjo 24 – ąjį kartą

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

„Daina prie Šalčios“ skambėjo 24 – ąjį kartą
2019-05-19

Sekmadienį, gegužės 21 d., gamta dovanojo gražius orus, o Šalčininkų miesto parke įvyko festivalis „Daina prie Šalčios“.

Renginys prasidėjo šv. mišiomis, kurias aukojo Šalčininkų parapijos klebonas Vaclav Volodkovič. Atvykusius ansamblius ir renginio svečius pasveikino Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič.

- Sveikinu Jus šiame renginyje 24 – ąjį kartą. 1995 metais pirmą kartą susitikome tam, kad būtume kartu skambant liaudies dainai. Kam to reikėjo? Eilinį kartą turėjome užtikrinti, kad esame ištikimi didžiausioms vertybėms, lydėjusioms mūsų protėvius ir stiprinančioms mūsų bendruomenę. Šiandien verta prisiminti Gėtės žodžius, kuris rašė, jog „ten, kur girdi dainavimą, užeik, nes jie turi gerą širdį, pikti žmonės niekada nedainuoja“. Tuojau prieš Jus pasirodys apie 400 mūsų artistų. Tai žmonės, kurie turi gerą širdį, skiria savo laiką ir puoselėja mūsų tautos kultūrą. „Daina prie Šalčios“ - tai lenkų kultūros, dainos ir šokio festivalis. Tačiau jis kartu atskleidžia mūsų daugiatautiškumą ir daugiakultūriškumą, - kalbėjo meras Zdzislav Palevič.Į Šalčininkų miesto parke susirinkusią publiką kreipėsi Europos Parlamento narys Valdemar Tomaševski, Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje Konsulinio skyriaus vadovas Marcin Zieniewicz, draugijos „Wspólnota Polska“ Lomžos skyriaus pirmininkė Hanka Gałązka. Tarp garbingų renginio svečių taip pat buvo Šalčininkų rajono mero pavaduotoja Beata Petkevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Tarybos nariai.

„Daina prie Šalčios“ skambėjo 24 kartą. Šis festivalis organizuojamas kaip lenkų kultūros ir tradicijos puoselėjimo elementas, reklamuojantis Šalčininkų rajoną, kuriame gausiai gyvena lenkų tautybės žmonės, renginys.

Festivalyje dalyvavo 20 Šalčininkų rajono meno kolektyvų: liaudies ansambliai, orkestrai, chorai, vaikų ir suaugusiųjų grupės. Ansamblių pasirodymo lygis yra labai aukštas ir niekas neperdėta, nes dauguma jų buvo apdovanoti įvairiausių festivalių ir konkursų diplomais.Šiandien festivalyje pristatytos keturios programos. Pirmiausia, skirtas dėmesys didžiojo kompozitoriaus Stanislavo Moniuškos atminimui, švenčiant jo gimimo 200-ąsias metines. Jo garbei koncertavo mokykliniai ansambliai „Solčanka“ ir „Kwiaty Polskie“, o taip pat „Solčane“ ir „Znad Merečanki“.

Programoje „Pavasaris, pulsuojantis folkloru“ pasirodė „Solčanka“ (Šalčininkai), Eišiščane“ ir „Kwiaty Polskie“ (Eišiškės), Turgelianka (Turgeliai), „Znad Merečanki“ (Jašiūnai) ir „Solčane“ (Šalčininkai). Kaip sako festivalio pavadinimas, koncertas apėmė gražiausių Lenkijos ir Vilniaus krašto liaudies dainų ir šokių pynę.

Trečiojoje koncerto dalyje „Jaunųjų talentų paradas“ pasirodė Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos auklėtiniai – chorai, orkestrai, šokėjai.Renginį vainikavo grupės „Art of Music“ pasirodymas, kuris eilinį kartą patvirtino, jog kūrybiškumas neturi ribų. Liaudies dainos, skambančios šiuolaikiškai, o taip pat žinomi lenkų hitai skambėjo iš festivalio scenos, pelnydamos karštus publikos aplodismentus.

Šventę organizavo Šalčininkų kultūros centras, renginio rėmėjai – Šalčininkų rajono savivaldybė, Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, partneris – Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų skyrius.


Irena Kolosovska

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook