Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Atvirų durų diena Pasieniečių mokyklose

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Atvirų durų diena Pasieniečių mokyklose
2019-09-10

Pirmoji, tradicinė, šįmet buvo surengta pavasarį, gegužės 3-ąją. Tąsyk į Medininkuose įsikūrusią vienintelę Lietuvoje pasieniečių kalvę suvažiavo kone 400 svečių. Moksleivių grupės Pasieniečių mokykloje laukiamos visuomet – jaunuoliams pristatoma profesija, priėmimo, mokymosi ir buities sąlygos. Tačiau taip plačiai, vaizdžiai ir solidžiai susipažinti bus galima tik paskutinįjį rugsėjo penktadienį.

Laukiame visų, kuriuos domina pasieniečio profesija bei galimybė ją įsigyti mūsų mokykloje. Ketinančius atvykti prašytume iš anksto užsiregistruoti: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-vVivHuY1ogSpBgRA2Qvxw12Z-7vbOzb3dE9L_LMEOA/edit#gid=0 Tai galima dar padaryti jau dabar. O susiruošus reikėtų nepamiršti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento – pirmiausia tiems, kurie atvažiuos pavieniui, ne su organizuota mokyklos grupe.

Pasieniečių mokyklos durys ir vartai atsivers, užtvaras pakils rugsėjo 27-iosios rytą. Renginio pradžia – 11 val. Amfiteatrinėje salėje. Po atidarymo moksleiviams bus pristatoma profesija, išdėstomi priėmimo į Pasieniečių mokyklą reikalavimai, būtini dokumentai, jų pateikimo bei atrankos etapai. Vėliau, pasidaliję į kelias grupes, jaunieji svečiai dairysis po auditorijas, sporto sales, bendrabučius, lankysis Pasieniečių muziejuje. Sporto salėje stebės parodomąsias savigynos imtynes, fizinių normatyvų pratimus. Po to moksleivių dėmesį patrauks kinologų su tarnybiniais šunimis pasirodymas, Specialiosios paskirties komandos grupė inscenizuos įtariamųjų sulaikymo operacija. Vėliau, aikštėje nusileidus sraigtasparniui, renginio dalyviai turės progą susipažinti su pasieniečių naudojama technika, ginkluote ir amunicija, dokumentų tikrinimo ir tyrimo įranga. Ir – galimybe pabendrauti su Pasieniečių mokyklos mokytojais, pasienio apsaugos tarnybos pareigūnais, išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Bus numalšintas ne tik informacijos, bet ir įprastinis alkis: mokyklos svečių laukia vaišės – gardi ir soti pasienietiška košė.

Susidomėjote? Atvykite, lauksime jūsų rugsėjo 27-ąją!

Šiųmetės atvirų durų dienos akimirka. Andriaus Birštono nuotr.


Vilniaus pasienio rinktinės informacija

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook