Šalčininkų rajono savivaldybė - straipsniai :Apžvelgta 2019 m. Šalčininkų rajono policijos komisariato veikla

Šalčininkų rajono savivaldybės
administracija
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Kodas 188718713
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 380) 51 233
Faks. (8 380) 51 244
El.p. priimamasis@salcininkai.lt
Korupcijos prevencija
Atviri duomenys
Asmens duomenų apsauga
Nuorodos

Apžvelgta 2019 m. Šalčininkų rajono policijos komisariato veikla
2020-02-12


Šiandien Šalčininkų policijos komisariato viršininkais Andžej Grudinskij pristatė 2019 m. pareigūnų veiklos apžvalgą.

Ataskaitiniame susitikime dalyvavo Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Vilniaus apskrities policijos vyriausiojo komisariato viršininkas Saulius Gagas ir jo pavaduotojas Mindaugas Puskunigis, policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, seniūnai, bendruomenių atstovai.

Išsamų pranešimą apie 2019 metų Šalčininkų policijos komisariato veiklą pristatęs viršininkas Andžej Grudinskij kalbėjo apie reagavimo į gautus pranešimus laiką, nusikalstamų veikų skaičių ir jų rūšis, vykdomas prevencines priemones, pradėtus ikiteisminius tyrimus ir tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Komisariato viršininkas įvardijo penkias dominuojančias nusikalstamas veikas Šalčininkų rajone: smurtas artimoje aplinkoje, vairavimas išgėrus, vagystės, neteisėta prekyba alkoholiniais gėrimais, viešosios tvarkos pažeidimai. A. Grudinskio teigimu, dalį nusikaltimų įtakoja alkoholio prieinamumas, todėl vykdomos priemonės dėl neteisėtos prekybos alkoholiniais gėrimais arba prekybos nesilaikant draudimo laiko bus principingai tęsiami. Jis pastebėjo, kad 2018 m. dėl neteisėtos prekybos stipriais alkoholiniais gėrimais pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai, o 2019 m. – 28. Viešosios tvarkos pažeidimų taip pat fiksuojama dėl alkoholio vartojimo, todėl nustačius prekybos draudžiamu laiku atvejus kreiptasi į Savivaldybę dėl licencijos apribojimo kai kurioms įmonėms. Alkoholio vartojimas atsiliepia ir eismo saugumui, kai už vairo sėdamasi apsvaigus. Kaip vieną iš svarbių temų jis palietė ir neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis siekiant jas platinti. 2019 m. nustatyti 5 atvejai. Tačiau pranešėjas pasidžiaugė, kad kartu su Savivaldybe vykdoma narkotikų vartojimo prevencijos priemonė, nuo š. m. pradžios rajono ligoninė aprūpinta greitaisiais testais narkotinėms medžiagoms ir sintetinėms narkotinėms medžiagoms šlapime nustatyti.Šalčininkų rajono policijos komisariato viršininkas teigiamai vertina koordinuotus policijos pareigūnų ir socialinių darbuotojų apsilankymus rizikos šeimose, geranorišką ir dalykišką bendradarbiavimą su valstybės sienos apsaugos pareigūnais. A. Grudinskij dėkojo rajono seniūnams už tikslingą bendradarbiavimą ir pagalbą nustatant tam tikrų teritorijų situaciją. Kalbėdamas apie jaunimo problemas viršininkas užsiminė, kad pastebima patyčių tendencija mokyklose, ir pripažino, jog šioje srityje pareigūnai būtinai padirbės. Anot jo, kartais neapgalvoti jaunų žmonių poelgiai gali išprovokuoti skaudžias pasekmes.

Viršininkas Andžej Grudinskij taip pat pabrėžė, kad bendradarbiavimas su Šalčininkų rajono savivaldybė yra labai konkretus, o Savivaldybės vadovai atsakingai įsitraukę į dalykišką bendrą darbą.

- Dirbu nuo š. m. vasaros ir sulaukiau visokeriopos Šalčininkų rajono savivaldybės pagalbos. Pirmiausia, mums padėjo tvarkytis komisariato teritorijoje, kitas dalykas – darbas. Kiekvienas mūsų susitikimas prasideda žodžiais „Kuo galime padėti?“, man to labai reikėjo. Mūsų darbas priklausys nuo bendro požiūrio, nes savivalda – tai tie žmonės, kurie pirmiausia atstovauja vietos žmonėms, ir aš labai stengsiuosi, kad mūsų policijos veikla būtų nukreipta į vietos bendruomenės lūkesčių tenkinimą, stengsimės įsiklausyti į Jūsų pastebėjimus, - kalbėjo pareigūnas. – Dėkoju už konkrečią finansinę paramą, pareigūnai gavo paramą konkrečiais daiktais, kurių reikėjo tarnybai, tai, kas padeda užfiksuoti pažeidimą arba nusikaltimą. Tai yra praktinė pagalba policijai užtikrinant gyventojų saugumą. Dėkoju už tai, kad palaikote vietos policiją, dėkoju už eismo klasės įrengimo finansavimą, - pabrėždamas, kad taip savivalda investuoja į gyventojų saugumą, kalbėjo Šalčininkų rajono policijos komisariato viršininkas Andžej Grudinskij.

Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič pastebėjo, kad Šalčininkų rajono savivaldybės ir Šalčininkų policijos komisariato tikslas yra vienas - gyventojai turi jaustis saugūs. Anot jo, visuomenės saugumas - tai svarbus uždavinys, todėl ir Savivaldybė, ir policijos pareigūnai turi dirbti vieningai, nors pagal galiojančius teisės aktus savivaldybė atlieka tik prevencinę funkciją, tačiau visada stengiasi atsižvelgti į policijos komisariato prašymus ir pastabas.- Reikia tęsti visus pradėtus darbus, o Šalčininkų rajono savivaldybė visada parems policijos pareigūnus. Mūsų rajone yra nemažai problemų, kurias būtina spręsti ir daryti viską, kad mūsų rajonas taptų saugesnis ir gyventojai jaustųsi apsaugoti ir labiau pasitikėtų policijos pareigūnais. Atsižvelgiant į gyventojų nuomonę galime teigti, kad policijos reagavimas į pranešimus yra tinkamas ir operatyvus. Pastebime gerą tendenciją, kad yra skiriamas didesnis dėmesys eismo saugumui dėl greičio kontrolės, dėl chuliganiško vairavimo, netinkamo transporto priemonių parkavimo, - kalbėjo meras Zdzislav Palevič.

Susitikimo pabaigoje policijos pareigūnai pristatė filmą apie rajone užfiksuotus pažeidimus ir pakvietė bendrauti prie kavos puodelio vaišindami svečius tortu.Inesa Suchocka

Atgal Spausdinimo versija
Dalintis: Facebook