Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Koronavirusas

Pastaruoju metu pastebima didėjanti užsikrėtusių koronavirusu COVID-19 dinamika, šiuo metu serga 6 rajono gyventojų. Nuo karantino paskelbimo pradžios nustatyti 31 susirgimų atvejis, iš jų 25 – pasveiko.

Liepos mėnesio epidemiologinės situacijos analizė rodo, jog daugumos susirgimų kilmė – asmeninės šventės ir tik kelių asmenų susirgimų aplinkybės neaiškios.

Nepaisant to, kad Šalčininkų rajone organizuojami kultūriniai renginiai, rekomenduojame juose elgtis atsakingai: dėvėti kaukes, laikytis atstumų ir čiaudėjimo - kosėjimo etiketo, dezinfekuoti rankas. Tačiau didžiausia grėsmė – asmeninės šventės ir kiti susibūrimai, kai žmonės kontaktuoja labai arti vienas kito, leidžia laiką toje pačioje patalpoje. Todėl raginame pasirūpinti savo ir savo artimųjų sveikata bei rekomenduojame neorganizuoti ir nedalyvauti gimtadieniuose, vestuvėse, krikštynose, pobūviuose ir kituose renginiuose, siekiant išvengti koronaviruso keliamos grėsmės ir galimų viruso plitimo židinių.

Taip pat primename, kad prekybos ir paslaugų vietose, viešajame transporte būtina užsidėti kaukę ar kitą burną ir nosį dengiančią priemonę.

Prašome gyventojų, turinčių informacijos apie izoliuotis privalančius asmenis ir nesilaikančius šio reikalavimo, pranešti mums asmenine žinute arba el. p. alina.jelagina@salcininkai.lt, tel. (8 380) 20 132. Anonimiškumą garantuojame. Taip pat galite tiesiogiai kreiptis skambindami Pagalbos telefonu - 112. Turėję artimą kontaktą su koronavirusu segančiu arba galimai infekuotu žmogumi asmenys turi izoliuotis, o už šio reikalavimo nevykdymą gresia administracinė atsakomybė ir bauda nuo 250 eurų.

Pajautę peršalimo ligoms būdingus simptomus – karščiavimas, kosulys, gerklės skausmas ar apsunkintas kvėpavimas, ypač po kelionės į užsienio šalis arba galimo kontakto su koronavirusu sergančiu asmeniu – skambinkite karštąja koronaviruso linija 1808.

Gyventojai, norintys profilaktiškai atlikti testą dėl COVID-19 ligos, turi susisiekti su Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatore ir gauti registracijos slaptažodį, tel. +370 686 86 366. 

Gerbiami gyventojai, suprantame Jūsų susirūpinimą ir susierzinimą, tačiau situacija gali gerėti tik tuo atveju, jeigu būsime pilietiški ir atsakingi.

Saugokime vieni kitus – būkime sveiki!

 


 


PAGALBOS TELEFONAI

REKOMENDACIJOS

MOBILIEJI PUNKTAI, KARŠČIAVIMO KLINIKOS, LABORATORIJOS

JUDĖJIMO PER SIENĄ KLAUSIMAI

OPERACIJŲ VADOVO SPRENDIMAI